Darbs dara brīvu – Gaiļezers

Jautājums ir – vai Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadība ir pie vainas vai sistēma valstī ir pie vainas? Jo tas nav normāli, ka slimnīcai par remontu ir jāmaksā pašai, kaut gan māja pieder valstij. Tāpēc arī dakteriem Latvijā ir tik mazas algas. Arbeit macht frei – darbs dara brīvu. Gaiļezerā viss ir kārtībā. Var uzspēlēt novusu, galda tenisu, iedzert alu un uzpīpēt. Tikai ik pa laikam jāizlej kāds ūdens spainis, jo tek caurules. Logus vaļā taisīt nedrīkst, jo tie kādu var nosist. Kopā katru dienu Gaiļezerā uzturas 10 000 cilvēku. Kontroles trūkums un nolaidība.

Skaties un esi uzmanīgs. Gaiļezers.

https://youtu.be/GyrG7nezFhM

 • Gatis Darbinieks

  Paldies, Artus! Liels paldies!
  Vismaz zinu kurai slimnīcai mest līkumu. Lai gan nav jau teikts, ka pārējās situācija būtu labāka.

 • Andris

  Interesanti redzēt Gaiļezera budžetu, vai tad tur, tik tiešām nevar salasīt līdzekļus šo sīkumu novēršanai, manuprāt tā ir iestādes vadītāja, vietnieku bezdarbība un nolaidība!

  • ibio

   sīkumu ? manu prāt kāds te sen nav remontu taisijis un vispār no celtniecības neko nejēdz.

  • Musica

   Tie, kas lasa ziņas un elementāri seko līdzi notikumiem veselības aprūpes sfērā, jau ir lietas kursā par to, ar cik lielu budžeta deficītu strādā RAKUS (t.sk. “Gaiļezers”).

   Tie, kas strādā “Gaiļezerā” ik dienu, jūt, cik bezjēdzīga un kā-pret-sienu ir cīnīšanās par remontu ja ne kapitālā līmenī, tad kaut vai tiktāl, lai apgaismojums palātā ļautu diennakts tumšajā laikā saskatīt ne tikai pacienta veidolu gultā, bet arī, piemēram, vēnu, kur vajadzētu mēģināt ielikt katetru, lampas nekristu no sienām, signalizācija palātās strādātu normāli, nevis tikai tad, kad tai ienāk prātā, grīdu segums gadu no gada netiktu līmēts ar visparastāko izolācijas lentu… Un tā tālāk un tā joprojām…

   Kādu mārrutku pēc valsts iestādei jārod līdzekļi kapitālam remontam no sava budžeta (kas ir tiktāl “sažņaugts”, ka īsti vairs nepietiek pat elementārām pirmās nepieciešamības lietām), ja reiz tā lielākais VALSTS daudzprofilu stacionārs?

 • Ritvars Vibans

  un pavisam noteikti līdzīgi ir 90% citu slimnīcu…

 • Teksts

  Artuss ! Tas ir tik svarīgi, ka Tu noturi to nelokāmo pozīciju attieksmē pret visām šim nebūšanām !!
  Cilvēks savā būtībā ir vājš radījums. Un, ja viņš pamana, ka citi to pieļauj, tad tas vājums paliek par normu, un sākās visas sabiedrības degradācija. Ārkārtīgi svarīga ir apziņa, ka pavirši un slikti izpildīts darbs nav pieļaujams. Šo apziņu vajadzētu atjaunot (vai veidot no jauna) pēc iespējas ātrāk.
  Latvijā daudzās vietās kontrole neeksistē vispār. Un tur, kur eksistē, tur to neņem vērā.
  Nīderlandē daudzos sabiedrībai svarīgos jautājumos ir ieviesta dubultā kontrole, tas ir, = arī kontrolieri tiek kontrolēti !! Tā ir sistēma, kas strādā perfekti.
  Paldies Tev par cīņu !!

 • gvido skrubis

  Paldies Artuss , labs video, un turpini uz prieksu

 • :PP

  Nu psc atrada par ko piesieties. Klauns!

  • gvido skrubis

   savu piaru anonimais pp var uzrakstit uz tualetes papira atsedot garas minutes uz poda,

  • bles

   Nu labi, neko nedaram, sēžam tālāk sūdu bedrē! Pareiza nostāja! Nah vajag smukas un drošas slimnīcas, ne? Nah vispār vajag slimnīcas? Tevi ar sūda mietu nosist.

  • Dagnis

   Kāda jēga ieguldīt naudu, ja tas nav izdarīts kvalitatīvi. Vajag tikai sabrukt un tad visi teiktu, jā tomēr viņam bija taisnība!

 • Vlad Detlaf

  Dоктор экономики Илгарт Зейбертс.

  По стандартам Евросоюза, на 100 000 жителей должна приходиться одна больница. Если мы признаем, что в ЛР проживает 1 млн.900 тысяч человек, значит должно оставаться 19 больниц. Хотя профессор Михаил Хазан называет цифру 1,7 млн, а глава Центризбиркома Цимдарс – 1,5 млн. Я больше склонен верить Цимдарсу — ему виднее. Значит должно быть еще меньше больниц. А в Латвии на данный момент 32 больницы, не считая частных клиник. Придется сокращать – иначе ничего не получим на здравоохранение из еврофондов

  Строго говоря, Латвии достаточно 19 больниц. Но ЕС сжалился и сказал: ладно, не будем у вас так много закрывать, давайте 11 сельских больниц переделаем в дневные стационары. Но экономия тут призрачная – все равно содержать помещения, аппаратуру, персонал.

  Все признают, что 40% населения — пенсионеры и малоимущие — не могут позволить себе лечиться. Они что делают? Ждут, пока их туберкулез не получит открытую форму, вызывают неотложку, делают операцию и становятся инвалидами. Буквально за пару лет первичная инвалидность в Латвии повысилась с 15 700 до 19 300 человек. Люди просто доводят себя до ручки. Основная масса больных ждут квот – полгода, год. А больницы простаивают.Взять город Гулбене. Там в больнице есть родильное отделение и отделение гинекологии. Выделенные государством квоты предусматривают рождаемость 500 детей в год: еще Цирцене придумала такие квоты для некоторых районных городов. А в Гулбене рождаются 258 детей в год.

  И когда приходишь в эти отделения, то там лежат всего 5 женщин: трое идут на роды, двое – на аборт. 28 палат закрыты на замок. Но врачей полный комплект, медсестры – полный комплект. И деньги все получают по штату. Правления этих больниц тоже получают деньги, но намного больше. И тогда встает вопрос: если у народа нет средств лечиться, зачем государство платит за пустоту? Так что сокращения предстоят и медикам.

  Dоктор экономики Илгарт Зейбертс

 • Jāzeps

  Pavisam nopietnas summas juridiskajiem pakalpojumiem tērējušas
  Ekonomikas ministrijas pakļautības iestādes un kapitālsabiedrības.
  Tomēr ievērības cienīgi ir trīs kapitālsabiedrību, kurās valsts kapitāla turētāja ir Veselības ministrija, slēgtie līgumi.
  Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca par 103 900 latiem noslēgusi līgumu ar SIA Merkants par furidiskajiem pakalpojumiem,

 • Līga Petrāne

  Jā, ļoti žēlīgi! Nav nemaz jaiet pagrabā, lai saprastu, cik drausmīgā stāvoklī ir šī slimnīca! Mani kā apmeklētāju šogad pirmo reizi tur ieejot vienkārši šokēja grīdas segumi gaiteņos. Ar līmlenti salīmēti veci linoleji un veci paklāji, kur nevajag daudz, lai pakluptu, nemaz nerunājot par higiēnu ka tādu! 🙁 🙁 🙁 ir tik ļoti žēl, ka tik daudziem Latvijas iedzīvotājiem trūkst godaprāta, lai darītu savu darbu atbildīgi, pēc vislabākās sirdsapziņas un nedzenoties tikai pēc naudas un varas!

 • cbr7

  Tekniskais direktors, ir atbildīgs par speciālistu izvēli!

 • RAKUS

  Pēc šī visa tagad RAKUS darbiniekiem pat aizliedz turēt darba vietā ūdens pudeli sev blakus, ko tagad darīt ja posteni pamest nevari, bet padzerties gribi? Atliek vien cerēt, ka nebūs pacientu un tad ātri aizskriet padzerties, kas var notikt arī dažreiz tikai pēc vairākām stundām intensīva darba!
  Ir jau labi, ka šādas pārbaudes notiek, lai beidzot lietas ietu uz priekšu, bet kaut kā nepareizā virzienā viss notiek, cieš darbinieki, kuri vairs pat padzerties nevar, jo nedod Dievs būs ūdens pudele vai kāda personīgā manta vietā kur strādā, jo tas esot bīstami un pret jebkādiem drošības noteikumiem. Tā teikt jo tālāk, jo trakāk. Drīzāk vajadzētu papētīt sīkāk kā slimnīcā izturas pret darbiniekiem un tad domāt kā noturēt vēl palikušos, jo cik pēdējā laikā novērots visi labie speciālisti aizbrauc ar vien kuplākā skaitā, bet vadībai ne silts, ne auksts, atbilde viena, vienmēr atradīsies kāds muļķis, kas strādās par esošo algu, bet diemžēl tie saucamie “muļķi” ir cilvēki ar atbildības sajūtu pret valsti un tautu, kas rūpējas un cenšas palīdzēt un glābt ikvienu pilsoni un valsts viesi, bet reiz šis entuziasms beigsies, un tad vairs nebūs neviena, kas palīdz!
  Tāpēc vajag ne tikai ēkas situācijas pārbaudīt, bet arī apstākļus ar kādiem nākas reāli sastapties mediķiem ikdienā.

  • BETONS

   Tas ir arodbiedrības ziņā! Veido savu arodorganizāciju un darbinieki būs pasargāti. Kā veidot? LBAS mājaslapā!

 • Ēriks

  Pie visa te ir vainīgas izsoles vai kā viņas tur saucās, tas kas par lētēko naudu sola ko izdarīt tas arī dara. Un ludzū rezultāti ka prieks, kā jau visur!

 • Janis

  Kārtējo reizi varam redzēt kā tiek izzagts viss līdz pēdējam. Un atbildīgs atkal nav neviens.

 • Kaspars Krastins

  Dļa tovo čtobi s vami darogoi Artus v AirBaltic po latiški govorili nado samomu VSEGDA nahodjas v Latvii govoriķ toļko po latišski. Togda vaš jazik stanut uvožaķ a potom može daže kto i viučit etot neverojatno složnij latišskij jazik! p.s. ir daudzas lietas, kas man Jūsu darbībās/aktivitātēs patīk vienkārši šis fakts piesaistīja uzmanību.