Ētikas paraugstunda Latvijas žurnālistiem

17. jūnijā Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekle, žurnāliste Baiba Strautmane savā twitter profilā nosauca Artusu Kaimiņu par “Saeimas dauni”. Par šiem izteicieniem Artuss Kaimiņš ar iesniegumu ir vērsies Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijā.

baiba strautmane

 

Šeit iesnieguma teksts:

Rīgā, 2015. gada 26. jūnijā

Par Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekles

Baibas Strautmanes izteikumiem sociālajā tīklā www.twitter.com

Šī gada 17. jūnijā Latvijas Žurnālistu asociācijas biedre un Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekle Baiba Strautmane sociālajā tīklā www.twitter.com savā profilā @BaibaStrautmane ievietoja sekojošu tekstu: “@artuss, labi, pateikšu, ka Saeimas daunis sūta sveicienus, nekā citā sakāma nav…”. Ņemot vērā to, ka profila @artuss īpašnieks esmu es, Artuss Kaimiņš, pamatoti var secināt, ka Baiba Strautmane mani ir nosaukusi par “Saeimas dauni”.

Saskaņā ar Tildes Enciklopēdiju “daunis” ir cilvēks, kuram ir Dauna sindroms. Dauna sindroms ir viena no hromosomu patoloģijas formām, kad 46 hromosomu vietā ir 47 hromosomas, turklāt kariotipā ir trīs 21. hromosomas kopijas (normāli jābūt tikai divām). Dauna sindroms ir iedzimta ģenētiska īpatnība, kas izpaužas gan vizuālās īpatnībās, gan kā garīgās attīstības traucējumi.

Ņemot vērā to, ka man šāda iedzimtība nav konstatēta, Baiba Strautmane, ar iepriekš minēto ierakstu sociālajā tīklā www.twitter.com, publiski par mani ir paudusi nepatiesas, aizvainojošas, godu un cieņu aizskarošas ziņas. Uzskatu, ka neatkarīgi no tā, kāds ir Baibas Strautmanes viedoklis par mani, kā Saeimas deputātu un valsts varas pārstāvi, viņai nav tiesību publiski paust nepatiesas, apmelojošas ziņas par manu veselības stāvokli. Uzskatu, ka ar savu rīcību Baiba Strautmane ir pārkāpusi Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. punktu, kur noteikts, ka žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju, kā arī 1.3. punktu, kur noteikts, ka žurnālisti ir par daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, analītisku un kritisku nostāju  pret  politisko, ekonomisko un tiesu varu,  aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības.

Īpaši vēlos uzsvērt, ka saskaņā ar Latvijas Žurnālistu asociācijas mājas lapā www.latvijaszurnalisti.lv pieejamo informāciju, Baiba Strautmane kopš šī gada 12. jūnija ir Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekle. Saskaņā ar Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas nolikuma 3. punktu, Ētikas komisija ir izveidota, lai uzturētu augstus žurnālistikas ētikas standartus masu mediju vidē, uzlabotu mediju ētiku un nostiprinātu ētiskas žurnālistikas principus. No tā izriet, ka Baibai Strautmanei būtu jābūt personai, kas Latvijas žurnālistikas vidē uztur augstas ētikas un morāles normas un principus, tomēr viņas rīcība un izteikumi liecina par pretējo. Proti, aizbildinoties ar vārda brīvību, Baiba Strautmane neētiski un neprofesionāli apmelo un aizskar Saeimas deputātu.

Uzskatu, ka Baibas Strautmanes rīcība, nosaucot mani par “Saeimas dauni”, ir žurnālista un, īpaši, Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas locekļa necienīga rīcība, tādēļ lūdzu izvērtēt Baibas Strautmanes rīcības atbilstību Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. un 1.3. punktiem un izslēgt Baibu Strautmani no Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas.

Ar cieņu, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš!

 • http://www.draugiem.lv/rammstein-fanu-lapa Eliass Kevrelis

  Malacis, neklusē! Kur vispār ir galva izmantot tādus vārdus? Lai tagad atbild..

 • Viedvaldis

  Lūk pie kā noved Tēvēneta komentāru visatļautība. Aizrāvās meitēns…

 • Andris Jauģietis

  Vai tik nav taa, ka Strautmanes kundzei derdz tas, ka Artuss pilda iista zhurnaalista funkcijas, ko pati savaa laikaa neuzdriiksteejaas sisteemas grozhu un savu intereshu deel. Atveriet acis. LV mediji nepilda mediju funkcijas. Tieslietu sisteema ir svariiga lai situaaciju uzlabotu, bet uzskatu, ka vissvariigaak ir saakt ar izgliitiibu, buuveet beernus no pamatiem, nevis iedziit kompleksos un maaciit tikai izpildiit.

 • Eliabete

  Man jāadzīst , ka domāju Babiba ir nedaudz vairāk tverama , bet liekas , ka cilvēks pilnībā nav spējīgs ieturēt pozīcijas, kā vairums, kad viedoklim ir jā vai nē, “diezgan lēta bižutērija sanāk-Baiba”:(. Nu, ko lai saka filosofiski ,ja cilvēks publikski pazemo, aizskar otru, man jāsaka , Baiba nav izkāpusi pat no smilšu kastes, kas raksturīga viņas bērna vecumam . Es ļoti atzinīgi vētrēju, ka šis jautājusm tiek risināts caur iesnieguma prizmu. Atkārtošos, Jānis Pāvils II ir teicis: vairākuma viedoklis ne vienmēr ir patiesība.

 • Upsi

  “Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas kodeksa 2.1. punktu, kur noteikts, ka žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju” – tas ir izraksts no anegdotes !

 • Raitis Krinbergs

  Piekrītu, par vārdiem ir jāatbild!

 • Artusa vēlētājs

  Vairums Latvijas žurnālistu ir tādi, kas raksta par to, ko viņiem maksā. Iespējams, Strautmane ir viena no tiem un, acīmredzot, Kaimiņš, būdams spēcīgāka personība, šij liek justies neērti, jo viņš nebaidās teikt lietas tieši un konkrēti, nevis kā visādas nožēlojamas caurkritušas karjeristes Strautmanes…

 • Andris Stakens

  Nav jābrīnās, viss ir ‘sakārtots’ – LR5 apmāca bērnus un jauniešus rupjībām un varmācībai par mūsu pašu, nodokļu maksātāju naudu, žurnālisti uzvedās kā izlutināti bērni. Pieķerti visatļautībā, bet neviens negrib atzīt vainu vai mainīties. Visi grib, lai viss ir pa vecam.

  • Andris Stakens

   Varbūt viņai vienkārši ņemt un piedot, jo varbūt viņa visus sauc par dauņiem? Varbūt viņa nesaprot šī vārda nozīmi? Varbūt savu mammu un tēti sauc par dauņiem? ..bērnus? Varbūt tas tāds mīļvārdiņš – viņa domā? Varbūt viņa vienkārši nespēj analizēt? Viņas amats – tikai sagadīšanās, te ir Latvija, ..blati, ..šoferu dēli utml. Mēs neesam izskatījuši visas iespējas, neesam apskatījuši visas analīzes! Varbūt ir citi skaidrojumi. Varbūt ir cerības ….

 • DIDZELS

  MMm seit tam orlovam vai kaa to kaimin valsts putnu sauc vajag paprasiit kads tAS Intelekts limens ir tai baibai ir!!!! INTELEKTA LIMENIS!!!!!

  • Gatis

   Tev nav īpaši lielāks intelekts, jo tu pat nezini ka cilvēku vārdi/uzvārdi jāraksta ar lielo sākumburtu, bet runājot par tēmu, tad jā, tādai vajag pateikt, lai pasaka acīs, bet gan jau arī pateiktu, vienkārši jūtas visvareni un neaizskarami, Baibai fuj, bet nu Artuss varbūt arī nevajadzēja skriet sūdzēties, kā nekā daudzus arī esi nodirsis savos raidījumos, bet nu tik un tā cepuri nost tam ko tu dari, šis ir mans pirmais komentārs, nezinu vai tos lasi, bet ja lasi tad ceru, ka atbildēsi vismaz kaut ko 🙂 Bet katrā ziņā tavā blogā ieeju gandrīz katru dienu un sekoju pilnīgi visam tam ko Tu dari, es ceru tu nepadosies un es kādreiz varēšu atgriezties mājās..”Jā, jā, esmu tas nožēlojamais, kas aizbraucis” , bet neredzu jēgu tur palikt un skatīties uz visatļautību un pilnīgu ņirgāšanos, acīs melošanu tautai. Uzskatu ka, Artuss ir vienīgais, kas godīgi tur pilda savu pienākumu, pārējiem vienkārši vajadzētu piešūt pie rokas kameras!

   Spēku, izturību, veselību Artuss!
   Ar cieņu Gatis, 23 gadi.

   • Artuss Kaimins

    Paldies, ka uzrakstīji! Paldies, ka skaties un seko līdzi! Ar Strautmanes kundzi, šī lieta ir jāpabeidz, jo katram ir jāatbild, ko runā. Iedomājies, ja es tā būtu pateicis, jau 14 tiesās tiktu iesūdzēts. Bet vińa taču ir sava veida viedokłu līdere. Un iedomājies kā mana gimene jūtas, kas kādreiz vińu łoti cienīja. Man arī ir cieńa.

   • Andris Stakens

    Pirms kameru piešķiršanas labs sākums būtu vienkārši pārstāt melot un godprātīgi pildīt savus pienākumus. Ui, laikam par grūtu, ja? Uhhhhh 😉

 • Mārtiņš

  Jāatdzīst, ka Kaimiņš ar savu neadekvāto uzvedību tiešām kretinē un uzvelk visus ko iespējams uzvilkt, tolerances līmenis – 0. Acis nemirkšķinot ar vārdiem aizkar gandīz ikvienu. Bet ja kāds nedaudz neadekvāti noreaģē uz Kaimiņa spēcīgajiem kairinājumiem viņš tēlo nenobriedušu pusaudzi ar uzmestu lūpu. Piekrītu, ka ikviens varētu šādi atbildēt, nu Strautmanei mazliet misējās.

 • Laura

  Artuss ir aizvainots. Tas jau nekas, ka pats līdz šim visu laiku ir apvainojis cilvēkus.

 • Es

  Žurkas sāk līst ārā no sava midzeņa, šādi Strautmanes izteikumi ir vājuma un bērnišķības pazīme

 • Yuris Kovalenko

  saimas sljushka strautmane suta sveicienus saimas merkakim?

 • Vinnija

  Bij` manā pūriņā kādreiz tāds dzejolī(c) par Kaunu: “trīs zāras aprunā māru. kādureiz – otrādi. es turpat līdzās – klausos, bet neiejaucos. svilst ausis“. Tagad prasās parafrāzēt: “Trīs varas aprunā (cīnās ar) Ceturto. Patlaban jau otrādi: Ceturtā – tās trīs. Es (no tautas, kam visas četras varas apgalvo, ka vara pieder man – tas ir, tautai) turpat līdzās. Klausos, bet neiejaucos (jo: ja iejaucos bieži vien dabūju no visām četrām varām pa muti, vai mani vienkārši nodzēš). Svilst (īpaši par to “neatkarību“) ausis.“

 • Lauris Kundzins

  varētu jau pateikt ko domāju, bet baidos ka tas aktieris mani arī iesūdzēs kaut kur…. bija normāls izklaides meistars,bet kļuva par prastu Saeimas deputātu- ākstu… un par to viņam maksā!!! Arī mani nodokļi aiziet lai uzturētu šo deputāta amata necienīgo….( te nu seko aizvainojoši un godu aizskaroši izteicieni par A.Kaimiņu,kuri nekādi neatsoguļo nedz viņa veselības stāvokli, nedz fizioloģisko īpatnību līdzināties kādai konkrētai ķermeņa daļai ,bet gan asociācijas,kas man rodas vērtējot šī primāta darbības.)

 • DoH (ciniķis)

  Tas ir ne tikai ētikas pārkāpums, bet arī neslavas celšana Krimināllikuma izpratnē, kā arī kā minimums goda un cieņas aizskaršana. Tu vari vērsties Valsts policijas teritoriālajā iecirknī ar iesniegumu, kā arī ar civilprasību tiesā. Tajā var būt Krimināllikuma 157.panta otrajā daļā minētā kriminālpārkāpuma pazīmes. Ja vajag kādu juridisku palīdzību, dod ziņu uz twitter kontu;)

 • http://pokermarket.com Edgars Polikarpovs

  Līdz šim es biju viens no tiem daudzajiem Latvijas stulbeņiem, kuri ir balsojuši par ZZS / Vienotība. Tagad pateicoties Artusa žurnālistikai, redzu, kādi idioti vada mūsu valsti – nevarīgi, impotenti, daļa no viņiem pediņi, citi kokaīna atkarīgie, bet visi, kas tiem apkārt – garā vāji sazombēti un uzpērkami viduvējības. Strautmane vēlreizi ir to apstiprinājusi. Kā inteliģents cilvēks var atļauties ko tādu pateikt par čali, kuram ir tik daudz sekotāju soc medijos? Vienīgi tāds, kurš dzied kā tam maksā. Bet mūziku pasūta ZZS / Vienotības uzpērkamie. Novēlu Artusam turpināt iesākto, mana balss ir Tava, un es darīšu visu lai mana ģimene turpmāk balsotu par normāliem, stādāt-valsts-labā gribošiem večiem, kuriem nav jāliecas tikai tādēļ, lai dabūtu vēl kādu eirīti kontā. Un pateicoties SuņaBūdai mēs nu beidzot redzam, kuri tie ir, un kas galvenais, kuri tie nav.

 • incognito

  da vinja pati taada ir…vinja gadijuma nav alkane?