Ierēdņiem gan “grūts” darbs

1.jūnijā Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē skatīja jautājumu par 5 240 851 EUR izšķērdēšanu. Valsts kontrole ir devusi slēdzienu, ka tieši šādu naudas summu nelietderīgi ir iztērējuši ierēdņi. Pie atbildības ir sauktas 23 amatpersonas, atgūti 3230 EUR. Valstī šobrīd ir nedaudz vairāk kā 10 000 amatpersonas. Kādēļ atklāja tieši šīs 23 personas?
Kā iemesls neizprotamai naudas izšķērdēšanai tiek minēts tas, ka ierēdņiem ir nepieciešamas mācības, pretējā gadījumā viņi nezina kā pildīt likumu. Viņi nezina kā pildīt likumu, vai to kas ir atbildība?
Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš jutās manāmi aizvainots par visiem viņam izteiktiem pārmetumiem, jo ierēdņiem darbs ir grūts un vispār, pamēģiniet paši nešķērdēt, ja jūsu rīcībā ir visa Valsts nauda.

https://youtu.be/CIB2S6IAB-s

 • saule

  Nav ko brīnīties. Kad strādāju ierēdniecībā un atklājās naudas zagšana (maksa par nepadarītiem darbiem), man direktors personīgi pieprasīja parakstīt dokumentus, ka viss ir legāli. Kad atteicos, sākās represijas. Vainīgajiem ierosināja krimināllietas. Ar ko tas beidzās? Dokumentu viltotājai uz pus gadu samazināja algu par 10%, bet gada beigās iedeva prēmiju un pateicības rakstu, priekšnieku aizrotēja uz citu struktūrvienību, saglabājot algu, manu struktūrvienību reorganizēja, lai es zaudētu ieņemamo amatu…un valsts sekretāre tajā ņēma aktīvu dalību…tā ka Valsts kontrole ir sīkums, ja pat krimināllietas netiek virzītas tālāk. Tas arī ir par iemeslu, kāpēc šo “brīnumzemi” 2 gadus atpakaļ pametu., Es neticu vairs taisnīgai tiesai, valdībai un lēmējinstitūcijām.

  • bles

   Nosauciet tā cilvēka vārdu un uzvārdu.

 • Dzejnieks

  Klau, Artus, man gribas uzzinat kas jadara lai kko sadu varetu dabut gatavu??? Piemeram es stradajot normalu darbu, pielaujot kludas, kuras izmaksa uznjemumam kkadu summu, lai izlabotu, mani pirmaja piegajiena bridina un tad njem nost no algas. pedejais variants atlaisana. Ja kads uzzinatu ka es pa kluso norakstu materialus – manu “nosistu” ar atlaisanas rakstu. Sis man liek asinim varities. Es cinos ka pliks pa natrem lai es varetu dzivot nevis izdzivot, kamer te dzeki jau 2 piegajienos 5 miljonus notralina ka, piedod, sodu poda. Es gribu zinat kur aiziet mani nodokli, mans PVN un citas lietas. Un ja sis ir tas “pods” kura viss tas tiek ielaist – es nevelos stradat oficiali. Ka daudzi. Un ja cilveks nespej pat pec apmacibam pilnvertigi pildit uzdevumu ( visi mes kludamies – bet ne jau par pus miljardu ) – atlaist un bez liekam sarunam. Vajag radikalakas metodes, vajag represijas … Dzeki, sita lietas neiet krasta.

  • surname

   mūsu nauda aiziet vienā lielā katlā ,un tad šo naudu sāk dalīt . Ja mūsu nauda aizietu tur kur viņai būtu jāaiziet ,daudz kas būtu savādāk . Ceļi būtu braucami. Cenas precēm,komunalie , nodokli apliktie būtu mazāki . Latvijas iedzīvotāji laimīgāki.

 • Ābols

  Katru nedēļu rupji 5 miljoni izšķērdēti, mēnesī 20 miljoni, gadā 240 miljoni. Nebūtu lētāk toč to naudu pārvirzīt Valsts administrācijas skolai, lai nav tādi tupeņi…

 • Ž. Bērziņš

  Nu šie jau ir tikai konstatēti kā nelietderīgi iztērēta nauda, bet tajā pašā laikā daudz lielākas summas tiek izlietotas “lietderīgi”, piemēram, NVA bezdarbnieku apmācības, bezdarbnieks iziet kursus un kļūst par nedaudz kvalificētāku – bezdarbnieku, labāk šos līdzekļus (šķiet tie ir ES līdzekļi) novirzīt reālām darba vietām, uzņēmējiem, kur apmācība notiek topošajā darba vietā…

 • līdz kaklam

  Vienā teikumā aprakstāma Latvijas situācija. Saeima ir teatris, māksla, kā tautai pasniegt sūdu čupu, tā lai liktos, ka tā ir šokolādes kūka. Mēs pelnam tiem, kuriem nekas netrūkst. Tad kad saeimā nebūs partijas ar cilvēkiem, kuri strādā saeimā 20 gadus un uz progresu neved, ir jaliek cietumā, par neprogresīvīvu darba izpildi. VALSTS IR BIZNESS, NEKAS VAIRĀK.

 • Ziemasbeerns

  “Maza kljuudinja” – tikai 5 miljonu apmeeraa. VINJI tachu arii esot tikai cilveeki..

 • Dauda

  Vienkārši TRA – ĢIS – KI. 🙁 🙁

 • Lp

  Tatad sanak ka man pa savu naudu vel tie klauni ir jaampaca,jo nemak pildit savu darbu?

 • Lauris

  Es savu bernu ar grutibam aizsutu vasaras darzina jo naudas lidzekli ir ka ir bet sitie valsts kaunutraipi iet vel uz macibam pa 5.milj.

 • GANS

  Artus varbūt beiksi kritizēt un sāksi kaut ko darīt, ieņem kādu ministra vietu un maini visu sev atvelētajā ministrijā, paslaik Tu izskaties pēc sētas kranča kas visu laiku rej, bet iekost nevar, ARTUS BEIDZ RIET SAC KOST.

 • Mario Bergman

  Man no invalidates naudas ar 2016.g.janvari nogrieza 3,7 erikus ! Kauna nav,rijigie !

 • Niknā

  Nesaprotu. Deputātiem ir cilvēcīgi kļūdīties par NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU???? Kādā sakarā? Kas tas par sviestu?? Es godīga nodokļu maksātāja strādāju PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ un saņemu mazliet vairāk par minimālo algu?
  Man ir lielāka atbildība nekā tiem p***u kasītājiem un es pelnu mazāk?? Plus vēl paziņo, ka pirmsskolas pedagogi neko nedara. Tāda sajūta, ka saeimā ir visīstākais Valsts bērnudārzs. Kāds izdara kādu blēņu un “neviens” neko nav redzējis. Kāds kaut kur licis 5 miljonus, bet UPS tā bija maza kļūdiņa..

 • Aigars

  Man ir atbilde, kāpēc nestāv rindā cilvēki uz valsts pārvaldi jeb darbu valsts institūcijās: apskatāmies kādas ir prasības! Tur jauns cilvēks no augstskolas vai koledžas nemaz reāli nevar tikt iekšā gribēdams, ja nu vienīgi caur pazīšanos. Manu prāt,jauns un gribošs cilvēks bez pieredzes(pēc mēneša vai pat mazāk adaptācijas), var darīt un gribēs darīt uzdoto darbu cītīgāk un kvalitatīvāk un arī apmācībā piedalīsies ar atdevi, nevis atsēdēšanas pēc (nevēlos nevienu apvainot), bet tiešām ar velmi, ātrāk kļūt zinošam, lai kāptu pa karjeras kāpnēm(šeit vajadzētu vidējo valsts pārvaldes vecumu aplūkot) nevis atsēdēšu līdz pensijai atlikušos 10 un lai vai kas…

 • Karlis Vilnis

  Ja politiķi, kas pieņem spēkā likumus savā valstī,

  būtu vispirms padomājuši, kā šis konkrētais likums

  ietekmēs nācijas dzīvi ilgtermiņā, varbūt Latviešu

  nācija nebūtu tik tuvu uz izmiršanas, emigrēšanas

  un cita veida izzsīkšanas sliekšņa.

  Jāsāk ir ar iespējas došanu uzņēmējdarbībai attīstīties,

  nevis jācērt pirms vispār tas stāds izlien no Mātes Zemes.

  Piemēru var paņemt kaut no Vācijas, Dānijas ekonomikas attīsības sistēmām.

  Pašai valstij ir jāiegulda nauda razošanā un uzņēmejdarbibā.

  Ir jāpalīdz uzņēmejiem, RAžOTāJIEM – ar labveligiem likumiem , ar iespejas došanu, ar iepeju uzsākt savu biznesu.

  Veselības aprupei ir jābut par brīvu, bez korupcijas-

  to palīdzetu atrisināt valsts konrtolē esoša, STRADAJOšA

  apdrošināšanas sistēma kas tiktu pievienota tavam nodoklim

  ka Nacionalā apdrosināšana.

  Abas atrisinātu: demogrāfijas atlabšanu, emigrejošās nācijas

  atgriešanos un neizbraukšanu, ieviestu darbavietas,

  palielinātu valsts budzetu ilgterminā, dotu Latvijai nākotni

  un dotu cerību ka Latvija reiz atkal butu manas mājas.

  Ja ar šo nepietiek tad uzzīmē shēmu ar to kas par ko maksā un kā tas var attistītīes.

 • Jānis Grāvītis

  Man šķiet, ka vajadzētu mazliet pakoriģēt arī valsts kontroles darbu. Palasiet viņu ziņojumus. Tur jau parastam mirstīgajam lasot mati ceļas stāvus. Bet ir arī tādi gadījumi, kad valsts kontrole ziņo par nepareizi izlietotiem līdzekļiem, jo piemēram kancelejas preču izlietošanas akts ir noformēts nepareizi vai celazīmē odometra rādījums vai datums ierakstījies nepareizi. Viss! Tie līdzekļi ir izlietoti nepamatoti! Tas nekas ka dabā to pildspalvu tiešām izrakstīja sekretāre, bet tas nekas, jo pie mums ir galvenais papīrs, ja nav paīra vai papīrs nepareizss, tad viss ir sklikti. Un man radies priekštats, ka dēļ šādiem nepareizi noformētiem dokumentiem, protams arī par iepirkumiem vai citām lietām kur apgrozās daudz lielākas summas arī lielākoties radās šie pieci miljoni.
  Valsts kontroles darbs ir vajadzīgs un ļoti noderīgs, bet tas nestu lielāku ieguldījumu Latvijas birokrātijas sakārtošanā, ja valsts kontrole savus ziņojumus rakstītu detalizētāk, iedziļinoties kāpēc tā kļūda ir radusies un sniegtu arī normālas rekomendācijas, ko darīt lai šādas kļūdas neatkārtotos. Nevis izbļaustītos, ka izzagti 5 miljoni un ar to tas viss arī beidzas.
  Un pats galvenais, ja šie pieci miljoni tiešām tika izšķērdēti, izzagti, izshēmoti, tad jau sen vajadzēja būt iesniegumiem iesniegtiem KNABAM, prokuratūrai, policijai vai kur vēl var tikt iesniegt. Bet ja nav ieniegti, tad man šķiet, ka tās ir kļūdas tikai papīros, kuras tiešām var labot tikai ierēdņu apmācīšana.

  Un vēl. Pieņemsim, ka noticis iepirkums par 3000 eiro. Un iepirkuma dokumenti nav noformēti pareizi un ja šīs kļūdas nebūtu iespējams iepirkumā uzvarētu firma ar 2500 eiro piedāvājumu, tad ir izšķērdēti 500 eiro nevis 3000, kā to izziņo Valsts kontrole. Rodas iespaids ka viņi vēlas sev celt reitingus un popularitāti, nevis tiešām kaut ko mainīt uz labo pusi.