Kā mums patīk darīt slikti!

Artuss Kaimiņš ar kolēģiem no Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas dodas apskatīt jaunuzcelto pansionātu Ezerkrasti. Secinājumi – diez vai gribējās labi, bet sanāca kā parasti, izskatās, ka uzreiz jau gribēja izdarīt slikti. Kā tas var būt, ka dušā ir pods, radiators un dūmu detektors. Gribētos aiziet ciemos pie arhitekta, kas to zīmējis un paskatīties, vai viņam mājās arī tā ir. Ja kāds zin, kas ir projekta autors, informējiet. Un vēl piefiksējām, ka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece bez smalkā Mersedesa nekur, pat tad, ja brauc busiņā, mersītis- nopakaļ. Laikam, ja dodas pastaigā gar jūru, mersītis- nopakaļ, sēņo mežā, mersītis- nopakaļ, saņem algu- mersītis- nopakaļ.

https://youtu.be/2eL2wlKj8G0

 • Sandijs

  Cau visiem.Artuss malacis.Delj tevim man saka intreset Latvijas politika,kautvai pats dzivoju Londona.Respect…

 • Sandijs

  Un esmu pirmais hehe

 • Dižens?

  Lielisks piemērs kā tiek šķērdēti nodokļi un apzagta sabiedrība! Bomžu suga galvās b**!

 • Laura Wendy

  Paldies par video! Tik lloti zel, ka shada ir REALITATE kura cilvekiem bus japavada savas
  vecumdienas… Rodas iespaids,ka nav iegulditi resursi IZPEETEE par to, kaa celt ekas, kaa iekartot
  un mebelet telpas prieksh vecakiem cilvekiem. Man bail pat iedomaties par to
  aprupi,kas tik nodroshinata shijas konkretajas telpas cilvekiem. Kas ir atbildigs par sho? Bet varbut svarigaks
  jautajums ir `Vai Latvija eksiste STANDARTI pec kuriem vadities, un no kaa
  njemt piemeru?`

 • Lotte

  Artus! Papēti, un uzzināsi, ka Ezerkrastos ir ieguldīta, jeb pareizāk – nav ieguldīta, dubulta nauda – vienreiz, kad direktore bija vēl bijusī ministre Purne, tad mistiski nobankrotēja konkursa uzvarētajs, pazūdod ar visu ES piešķirto piķi. Tad nu pansionāts stāvēja tukšs un izlaupīts kādus 2 gadus. Un tad nauda tika iedalīta no kaut kurienes atkal un mežonīgos ātrumos tika veikta renovācija – strādnieki strādāja caurām naktīm!!! Bet tas, kādus apstākļus valsts paredz un nodrošina veciem cilvēkiem, turklāt ar specialām vajadzībām, ir pilnīgs izsmiekls – kaut kāds iepriekšējais gadsmimts! Nožēlojami! Es negribu novecot šajā valstī! 🙁

 • Edmunds

  http://dra.lv/gPQqGj rekur vel ”SILTUMS JUMS ” nedarbi!!!

  • Artuss Kaimins

   es neesmu draugos ar draugiem- saki vai šos nedarbus Tu varētu ielikt te vai atsuti uz epastu

   • Mūsu valsts

    Visticamāk bija kāds “politiskais sponsors” – ģenerāluzņēmējs Re & Re vai Skonto B, Binders, kas šito darbiņu piespēlēja apakšuzņēmējiem, iekasējot % un nesamaksāja, jo “pirkstu nevar iebāzt”, bet mēs tā neteicām projektā, klasika!:)

 • Latvietis

  Nu vels, nosūcējs nosūc plīti, nevis visu telpu, Kaimiņ, kādu sūdu tu brīžam runā 🙁

  • Igors

   Tu nu gan pats papēti …

   Nosūcēja jaudai vajadzētu atbilst konkrētās virtuves lielumam. Mazai virtuvei pietiktu ar 130-200 m³/h, lielākai jau būtu nepieciešams nosūcējs ar jaudu 200 līdz pat 700 m³/h

 • Inga Rutkovska Barone

  taa tachu ir briinumzeme , valsts , kuraa neviens, ne par ko un nekad neatbild ..klau, a ko tas nosuuceejs tur suuc, ja pat pliits nav 10.21…, taalaak, laba teema- beerna pabalsts Latvijaa ir speciaali zems 12.00eiro , lai beerni tur nedzimtu – t.b tautas genociids ,lai izmirst, vai aizbrauc..ne ? Iirijaa beerna pabalsts ir 130 eiro par vienu beernu un beernus vinji te dzemdee kaa trusiishi , taadeelj , diez vai izmirs .. ir par ko padomaat .. bet vecumdienaas taadaa shkjuunii diez vai kaads gribeetu pavadiit , ja nu tikai vairaak nav kur .. bezcers , iisaak sakot ..

 • orangutans

  latvija analfabetiski idiotiska buvesana ir norma

 • da

  Būvniekiem publisks fui. Šausmīga šaurība. Dzīve kā kojās. Tas tiesa. Dušas telpa tiešām izskatās briesmīgi. Virtuve normāla. Artuss nerunā tik daudz muļķības – kā tāda lauku vecene pļāpā un kuļ tukšus salmus. Mūrniece ir otra augstākā amatpersona valstī un viņai manis pēc var būt arī 2 merši katrā pa vienam vadītājam, miesassargam ja nepieciešams kas seko līdzi.

  • Beāte

   Par to Mūrnieci gan Jums nepiekritīšu! NU UN?? Viņa nav kaut kāda Putina vai Obamas sieva! Latvijā, ja šīs “augstās amatpersonas” tik daudz netērētos un nolaistos vienreiz uz zemes, dzīve sāktu iet uz augšu! Ticiet man! Noskatieties Dombura filmu!:) REKOMENDĒJU!!! Pēc filmas Jums arī pilnīgi kaitinās šāda tukša naudas tērēšana!

 • Detektors

  Kaimiņ pirms runā, drusku arī pamācies kas ir kas.
  Virtuvē ne kāds detektors pie tvaika nenostrādās, jo visdrīzāk ir uzstādīti siltuma detektori.
  Zināšanai: Ir siltuma un dūmu detektori, kā arī kombinētie.

  • igors

   Ir arī tvana gāzes CO detektori.
   Jebkurā gadījumā, ir par tuvu gāzes plītij. Man pat pankūkas cepot mazie krikumi piedeg un veido dūmus, un koridorā auro dūmu detektors. Nebrūc Kaimiņam. Detektors neko nemaksā +/-50euro atčķirība kāds fufels ir uzcelts visā ēkā.

 • Kristaps Bogdanovics

  Nu nepieklājās tā teikt, bet celtnieku valoda: ”dirsā darbs un materiāls”.
  Nedaudz esmu strādājis celtniecībā – nedaudz no tās saprotu, bet nesaprotu, kamdēļ neviens neliekas nezini par projektu? Iesniedz – ratificē un pieņem…
  Manā sapratnē vajadzētu Saeimai nolīgt kādu būvinženieru, kas pārbauda šādus objektus, kas ir saistīti ar valsti vismaz 3 reizes nedēļā…

 • Mairita

  un kur cilveks dushaa var pietureties???? Visur Eiropa pat slimnicas labiericibas telpas un dushaa ir specialli kur pie sienas var pietureties!!!!!!!!!!

  http://www.suedharz-klinikum.de/kliniken/radioonkologie/images/bad.jpg

  http://www.heidelberg.huerdenlos.de/uploads/tx_pmbll/orte_elemente_bilder/element_10607_1344430682.jpg

  http://www.altenheim-maisch.de/images/huelben/bild3.jpg

 • Gunča

  Sveiks Artuss!
  Man tikai viens jautājums, vai šī ēka ir nodota ekspluatācijā?
  Ja ir, tad tam kas to pieņēma ir jāsaņem sods, likumā noteiktajā kārtībā un tālāk jau viss pēc kārtas būvuzraugs, projekta vadītājs, kā arī projektētājs, būvdarbu vadītājs utt, pietiek LV Maximas būvēt, re kur ir atbildes kur paliek daļa no valsts naudas- stulbumā.

 • Mairita
 • Mairita

  tas nekas ka dushas telpa ir pods!!! Bet nekas sheit neliecinaaja par veco ljauzhu uztureeshanos piemerotam telpaam pats par sevi!!!!!!! SVIESTS!!!!!!!!!!! Vairak izskataas ka ir uzbuveeta vecu cilveku spidzinashanas iestade!!!!!!! Bezgaumigi, prasti ” Kjep ljep viss”! Man KAUNS!!!!!

 • viešņa

  Nav jau brīnums, “Info būve” visu izčakarēja jau sākumā un nākamajiem būvniekiem laikam bija par grūtu ņemt un labot to visu.

 • dd

  peleeciigas, aukstas, mazas telpas. Prasaas tomeer katram savu istabinnu, kaut vai ar kameru… vnk tomeer veci cilveeki… t.i. labaak mazaak, bet kaartiigi.

  • atbalsts

   Par kādiem veciem cilvēkiem Jūs runājat? Es dzirdēju, ka tur paredzēts dzīvot 1.un 2. līmeņa klientiem ar garīga rakstura problēmām. Tie ir 1.un 2.grupas invalīdi, Un ticiet man, viņiem patiešām nepieciešami dažādi rokturi, lai pieturētos…

   • Vinnija

    Kādi vēl rokturi, ja jau “klientiem ar garīga rakstura problēmām“? Bija mums pansionātā šāds “klients“ – pampers starp kājām, miega ripas vai adatas un lai guļ! Kamēr Dievs sauks. Ja kaut cik žēlīga apteksne, cauri visam miegam kaut ko mutē ieliek ēdienreizēs. Ja ne tik žēlīga – i ēdienu nedabū. Beigās vēl uzslēja gultu ar režģiem, lai, ja nu pamostas uz brīdi, neveļas no tās ārā un neiet, kur nevajag.
    Bet, kas attiecas uz dušu bezmaz virs radiatora, tur pat teikt, nav ko. Sabiedrībā pa laikam dzird frāzi: “Cik bezcerīga sabiedrība (tipa – kā domāšanā, tā darīšanā)! Laikam jāizmirst vecajiem un vēl kādām pāris trīs paaudzēm, lai cerētu uz ko saprotamāku un labāku.“ Kazi, kazi – šie, kas tagad “domā un dara“, tak nav jau nekādi sirmgalvji, bet ar domāšanu un darīšanu ir vēl lielākā sviestā nekā vecie – ne kauna, ne goda, ne saprašanas, ne atbildības.

 • Guntis Kārkliņš

  Tipisks zemākās cenas iepirkuma rezultāts.

  • Madars Viekalis

   Piekriitu! Un no taa, ka zemakaa cena, vel labi nopelnits. Tapeec arii radiators sildiis sienu! Druums tas pansionats!

  • Kristaps Liepiņš

   Un kamēr nebūs kvalitāte par mērījumu, nelīdzēs ne zemākais, ne dārgākais iepirkums.

 • Last standing man

  Man liekās bezjēdzīga pieņemšana, ne pieņēmēji kaut ko saprot, ne tas tantes ko Artuss pratina. Un vēl kas ir, Artuss, visām Tavām pārdomām varu sniegt atbildi, kapēc tā notiek, Tapēc, ka jāizvēlās lētākais būvnieks. Kurš parasti neikļaujās tajā zemajā tāmē ko pats ir iesniedzis. Un lai izglābtu savu pakaļu parasti tiek piečakarēti apakšuzņēmēji. Tad bankroti. Jauna konkursa izsludināšana utt. Otrs būvnieks daudz izlīferē uz priekšgājēju kļudām utt . Zināma pasaka. Un arī dzīvē redzēta neskaitāmas reizes.

  • Es

   Ir izdomātas dažādas shēmas ar mērķi kautko iebāzt sev kabatā, Artusam jādosdas uz to nacionālās bibliotēkas šķūni, (tā lielā, pelēki netīrā ēka, kurai jumtā caurums un tek lietus)

 • Toms

  Tiešām dirsā darbs un materiāls, gan projekta autorus, gan būvniekus vajadzētu … Pat ja projektā viss ir slikti, būvniekam vajadzētu saprast ko viņš dara un pacelt jautājumu. Textbook example kā izšķērdēt valsts līdzekļus, varu derēt ka projekta izmaksas nebija no lētākajām. Pareizi ir, viņus vajag drāzt.

 • Ilze Merzvinska

  Labprāt dzirdētu atbildi no tiem, kas atbildīgi par šo “šausmu stāstu” vecumdienām – vai viņi ir gatavi tagad parakstīties un apsolīt, ka vienu mēnesi nodzīvos šajā ēkā, lai pārbaudītu, cik komfortabli tur var justies…

 • Martins Marten

  Taisniba jau ir, bet Inspektors kaimins varetu beidzot ierubit atksiribu starp buvnieku un projektetaju! 😀

 • Richard Wolf

  Budžets vienkārši labi notērēts pa labi un kreisi, a projektētājam tiešām kauns un negots.

  Kārtējā mazgāšana manā izprašanā

 • Dj.Immanuel

  šķibs projekts, nepraktiski, bet tas jau visur tagad Latvijā notiek, saucās eiro standarts”crazy”

 • Students

  Ne par pansionātu, bet par skolu šoreiz…

  Skolā remonts, visu pabeidz ”laikā”, bet ķīmijas laboratoriju kaut kā, pabeidza ne tā. Piemērs no RHV. Kur tad lai jaunieši mācas?

 • Jurka

  Šausmas Tās dušu telpas toč pipec. Tur ka mazgāsies ūdens būs pa visām malā.. Tas aizkariņš arī maz ko dos!! Radiatori pie dušas vispār kašmars – tā arī būs ka pēc gada viņi būs sarūsējuši un izskatīsies ka tur stāvējuši jau 15gadus!! Pēc 4iem gadiem brēks ka tur ir kritisks stāvoklis un vajag rnovēt par 4miljoniem!

 • Arhitekte

  Par sanmezgliem: pilnīgi piekrītu, ka tajos būtu jābūt siltajām grīdām, nevis radiatoriem, kā arī, ka ir nožēlojami, ka uz ekspluatācijā nodošanas laiku nav uzlikti tie aizkariņi, bet tas, ka duša atrodas blakus podam un bez kabīnes un sliekšņiem, ir principā visā pasaulē slimnīcu/pansionātu projektēšanā lietots princips, ja sanmezgls ir neliels. Iemesls ir vides pieejamība – lai cilvēks ratiņkrēslā var iebraukt blakus podam un pārsēsties uz tā no sāniem. Tā tiek ieplānots, ja nav vietas dalītam invalīdu sanmezglam + atsevišķai dušas telpai. Un principā, vismaz Ziemeļvalstīs, šāda plānojuma sanmezgls varētu būt arī daudziem arhitektiem mājās, ja viņi dzīvo pēdējās desmitgadēs celtās ēkās. Plānojums ir tāds ar domu, ka to ir iespējams nepieciešamības gadījumā pielāgot cilvēkiem ar kustību traucējumiem – novecojošā sabiedrībā tas agri vai vēlu var notikt ar katru, viņi uzskata. Tas kas te, protams, nav pareizi – nav nekāda invalīdu aprīkojuma, kam pansionātā, kur cilvēkiem visdrīzāk jau ir kustību traucējumi, būtu jābūt – nav rokturu pie sienām, pods arī parastais vislētākais, nevis ar rokturiem. Invalīdu aprīkojums vispār ir nejēdzīgi dārgs – pods var maksāt arī EUR 400, tāpēc nav brīnums, ka būvnieki uz šo cenšas ietaupīt. Sevišķi, ja projektā nav bijis nepārprotami norādīts, ka sanmezglam jābūt ar invalīdu aprīkojumu.

 • baiba

  Tās kas redzams sižetā ir nožēlojami. Ne pa velti pansionāti tautas valodā tiek dēvēti par nabagmājām. Tāpēc ka uzbūvē kā nabagmāju. Nevainojiet būvniekus, bet arhiltektus/interjeristus kas šo visu ir izdomājis, jo ticu ka būvnieks būvē pēc projekta. Bet pēc rezultātiem redzams ka arhitekts ir bijis ļoti neieintresēts šajā objektā. Jo ja arhitekts iedod būvniekiem projektu tad arhitektam ir pienākums šo projektu arī uzraudzīt. Meklējiet projekta autoru.
  Un otrs cilvēks kam jāuzrauga šis projekts ir pansionāta vadība, neticu ka viņām nav šis projekts uz rokas kaut vai kopētā versijā. Tas tikai parāda cik pansionāta vadībā ir ieinteresēti lai šis objekts būtu atbilstoša līmeņa.

  • M

   No autortiesībām (arī autoruzraudzības) arhitekts var arī atteikties. Pienākums neuzliek kaut ko uzraudzīt, ja nav noslēgts autoruzraudzības līgums. Te ir jādara tā. Jāatrod projekts un jāsūta uz LAS (Latvijas Arhitektu Savienība). Lai lemj par sankcijām tam arhitektam, kurš parakstījis projektu.

   Arhitekts M.

  • suggardaddy

   Tam ir būvuzraugi, ne arhitekti, ko jūs te lejat, ja neko nejēdzat. Runāšanas pēc?

 • Andris Stakens

  „Uzmanies, ko vēlies, jo tas var piepildīties!” Ar to gribētos sākt. Katra šāda iestāde, kas saņemas pēc daudziem gadiem startēt kādā projektā, dara to pirmo reizi un līdz ar to tā pieredze šādos un līdzīgos
  jautājumos tai ir tuvu nekādai. To var saukt arī tā, ka tā zina, ka grib, bet nav spējīga noformulēt tehniskos kvalitātes kritērijus projektēšanas uzdevumam, lai jau projektēšanas stadijā projektā tiktu iestrādātas visas nepieciešamās lietas. Tā būtu pirmā problēma, otrā ir jau iepriekš tekstā minētā lētākais iepirkums, kurš nespētu tik ļoti ietekmēt galarezultāta kvalitāti, ja tiktu izvirzīts precīzi formulēts projektēšanas tehniskais uzdevums. Protams varat minēt paši cik kvalitatīvs ir lētākais risinājums starp it kā tehniski analogiem. Nemaz nepieminēsim vai viss no iecerētā tiek realizēts un kādā kvalitātē, nemaz nerunājot, ka
  neviens to nepārbauda.. Pārbauda? Ja vienīgā pārbaude ir šāda audiovizuālā, ko veic cilvēki, kas atbilstošajā sfērā nav kvalificējušies, tad tas ir vairāk nekā skumji.

 • ME

  Nu jā, viens uz toletes “čillo”, otrs mazgājas. Ļoti kompakti!

 • Rūdis

  Dzīvojot angiljā, ļoti līdzīgā vietā, invalīdu izstabās bija tā pati problēma. Grīdas Pludos un tur nav variantu. Kār’tigas apmales tur nav viss.

 • Zane Teresa Rappa

  Projekteetaajam vajadzeetu apgriezt pirkstinjus, itsevishkji deelj dushas telpas. Vecam cilveekam noteikti ir jaabuut kabiinei, kur vinjsh var apseesties, ar nesliidoshu griidu, nevis vienkaarshaam fliizeem. neredzeeju dushaa paliidziibas pogu, jo visaadi var buut. Nerunaajot par to, ka viss tur buus slapjsh, kaadi veel aizkari. Es savos 29 gados to dushu visu nopludinaatu, lai kaa censtos, kur nu veel vecs cilveeks…ljoti skumji…:(

 • atbalsts

  Tas nav jaunuzceltais pansionāts, bet gan RENOVĒTAIS!

 • morra

  Te jau vietā būtu jautājums, kas ir būvuzraugs, ne tik daudz būvnieks. Skaidrs, ka renovācijā ievērot visus standartus nav iespējams, bet radiatori, dušas un tamlīdzīgi sū bieži ir pasūtītāja neizdarība, kurš neiestājas par gala lietotāja interesēm. Sak’, tāpat jau būs tiem vecīšiem 10x labāk nekā iepriekš, vēl viņiem vajag, lai čības būtu sausas? Ja to pašu būvnieku savās mājās aicinātu būvēt, tad gan pasekotu līdzi, lai viss ir kā nākas! Tas tāds padumjo laiku mantojums – neieinteresētība sabiedriskajā īpašumā.

 • Pūpols

  Iesaku Kaimiņam(tikai ne vienam pašam, bet ar komisiju aizbraukt uz sociālā centra”Vidzeme filiāli “Raunas pansionātu”un apskatīties cik elegants ērts , bet Labkl.Min.nolikvidēja un iemītniekus pārcēla uz PĒC NOTEIKUMIEM IEKĀRTOTĀ – EZERKRASTOS.Tā lūk pie mums notiek

 • baibs
 • Darbinieks

  Šī būve jau bija jāpabeidz 2013. gadā, bet par cik toreiz uzņēmums sagribēja labi nopelnīt valsts “ieberzās” uz 700 000 latu, kas kā vienmēr pazuda.. Uzņēmumu sauca Info Būve.

  Tad šo būvi pārņēma Siltus Jums, kas apņēmās visus renovācijas darbus veikt nepilnos 9 mēnešos… tā bija jānodod šī gada sākumā… varētu teikt, ka plus mīnus izdevies… tāme laikam bija ap 3 milj. eiro… Tāme un termiņš ir mazi, nav šaubu kāda iznākusi kvalitēte….

  Protams Siltums Jums jau arī šāda tāme apmierina, bet cieš jau apakšuzņēmēji…

  Par tiem radiatoriem, tos uzstādīja iepriekšējā firemele, nekas no apdares vēl nebija pat iesākts, kad jau bija salikti radiatori, jau tad likās aizdomīgi…

  Siltums Jums vnk visu demontēja pārtaisīja un montēja 🙂

  Būvuzraugs itkā bija stingrs savās prasībās, bet kā jau vienmēr kļūdas palika pa pilno…

  Dažu labu radiatoru izvietojums vienkārši palicis kā bija vecie, lai mazāk jāčakarējas…

  Jumta renovācija ir baisa, ja tā ēka atrastos pļavā, tas jumts tiktu norauts pie pirmās vētras, ne tikai segums, bet visa konstrukcija, jo tā vnk nav piestiprināta pie mūra, ka vecos laikos stāvēja tā arī palicis, “jaunais” kokmateriāls ir tādā līmenī, ka cilvēki krāsnī liek labāku…

  Fasāde ar briesmīga,siltumu varbūt turēs, bet nav tā profesionālākā….

  Pilns ar visādiem brīnumiem.

  Bet valsti jau veido tajā dzīvojošie 🙂

  • .

   Info Būve zināma firmele, pēc apraksta diezgan ticams… 🙂
   Šobrīd man liekas dēļ šādas darbības vairs nevar mainīt nosaukumus, jo tās pašas sejas jau sāk palikt pazīstamas un sāk nodarboties citās nozarēs. Bet skāde jau izdarīta, galvenais ka nauda jau kabatā ir.

  • Andris Stakens

   Labāk nebūvēt vispār, nekā būvēt *ūdīgi!
   (tiem, kas nesaprata uzreiz, iedomājaties, ka tas ir teikts par jūsu privāto īpašumu)

 • Vitālijs Kalnačs

  Dušā pods pansionātā ir pilnīgi pareiza un logiska lieta! Pacients var nokartoties un viņu var izmazgat uz vietas! Artusa kungam nav saprotamas elementaras aprupes lietas, es runāju kaveco ļaužu aprupes darbinieks.

  • gvido skrubis

   varbut guest tu zini par tiem podiem , ka jabut dusha , bet pasaki ko tu doma par radiatoru pie dusas un poda??

 • Mūsu valsts

  Tu pareizi dari, kustini fundamentālas lietas sabiedrībā!

  • http://www.toppc.lv Egils Zonde

   Piekrītu, vajag močīt.

 • Ieteikums

  Artus iesaku Tev aizbraukt uz Stūres ielu 2, Rīgā un paskatīties kā cilvēki tur dzīvo. Kopš 2003.gada
  šajā mājā nav centrālās apkures un siltā ūdens. Kopš 2012.gada 11.aprīļa nav arī aukstā ūdens un ir
  kanalizācijas noplūde pagrabā. Tur dzīvo arī ģimenes ar maziembērniem un ļoti daudz vecu cilvēku.

 • Edgars

  Podiem ir jaabuut ar rokturiem atbalstam !!!! Luuk taadiem !!!

 • .

  Tas kas noticis šeit nav viss tikai noveļams uz “lētāku cenu”… Domāju vadītāji savu nopelnīja neslikti kā ierasts, arī % brīvi pietika. Problēmas es saskatu divas, pirmām kārtām nemāk profesionāli taisīt konkursus, tas ir noformulēt to ko vajag, te vienalga vai tas ir būvniecības vai IT projekts… Un tad, atdod būvniekam kas māk špaktelēt sienas un flīzes likt, bet viņam nav nekādas poņas par iedzīvotājiem/lietotājiem, viņam teica rakt, maksimāli lēti un viņš rok… Beigās sanāk šis, jūs maksājāt, mēs darijām. Nav tālu “remonts ar flīžu nomazgāšanu”…
  Nebija kvalitatīva profesionāla arhitekta, kas izpētītu līdz pat sienu krāsai labākajai.
  Un otra lieta, kā tikko Vilka kungs minēja, valsts maizē visi dzīvo un grib LUX klasē… neviens nerunā par zaparožecu, bet kapēc visiem jābrauc ar Mersedesiem? VW nav auto, piem.? Tērējot un cepjoties ka ieņēmumi pa maz budzetam, visam nepietiek… Piebildīšu tiem kam šaura piere un patīk komentēt, šis ir tikai kā piemērs, un protams uz visa kopumā smilts grauds pludmalē… Ja sabalansētu izdevumus, varētu daudz vairāk atļauties vel brīvi samazinot nodokļus un varbūt ieviešot beidzot miljonāra nodokli. Bet pret sistēmu iet ir grūti…
  Par ārzemju Latvišiem nav ko cepties, sakārtotu valsti, paši atgriestos kas grib…

  • Andris Stakens

   Piekrītu, kā jau minēju savā komentārā, vai rezultāts atbilst projektam(?), paceļam augšā papīrus un paskatāmies! Tad paskatāmies vai projekts atbilst projektēšanas tehniskajam uzdevumam! Gan jau ka viss būs kārtībā! Visas tehniskās prasības izrādīsies izpildītas! Nu tad lūk .. un ja vienīgā atruna ir: “Mēs neesam pietiekami kompetenti, lai izvirzītu profesionālas tehniskās prasības..” – veltiet vairāk piepūles, pieaiciniet atbilstošu/-os speciālistu/-us!

 • Andrejs Petersons

  Common, Artuss! Virtuves nosūcēja nepieciešamā jauda nav atkarīga no virtuves izmēra! Tā virtuve varēja būt tikpat labi 100m2, bet ja uz plīts vienlaicīgi silda vienu mazu zupas katliņu, tad neko jaudīgu tur nevajag. Patiesībā tieši mazā virtuvē, kurā intensīvi gatavo un vienlaicīgi izmanto vairāk kā 2 plīts riņķus, ir nepieciešams īpaši jaudīgs nosūcējs.

 • Yuris Kovalenko

  Par ko tu briinies Artus,ja shinii valstii nauda tiek iegazta iereednu treknajaas,lumigajaas pakalaas,cietumniekus cietumos uztur par videju cilveka darba algu(bet protams reali katram ieslodzitajam,tiek desmit reiz mazak no taa,parejais iesliid zagligo iereednu kabatas)un ja imigrantam maksaa 2 reiz vairaak ka Latvijas berniem,tad ko te brinities.

 • kaimiņ

  kaimiņ…
  1) tvaika nosūcēja piemērotību attiecīgai telpai nenosaka tvaika nosūcēja izmērs, bet gan tā jauda… un jaudu nevar noteikt “uz aci” pat tāds “profs” kā tu…..
  2) par merša sekošanu busam – nespried par lietām, par kurām tev nav nekāda saprašana

  • Yuris Kovalenko

   te jau tu kludies,visur pastav diferencialitates likums,jo jaudigaks nosucejs,jo attiecigi plataks bus uztvereeja laukums

 • Kristaps Liepiņš

  Aktīvi sekoju līdzi visiem video.
  Šis ir diemžēl viens no tiem, kas parāda, ka Latvijā nu dien viss ir pārdomāts.
  Vispirms uztaisām māju, tad viņu pārtaisām. Pēc tam nododam, tad izrādās, ka šis un tas(jeb pareizāk sakot – viss) ir galīgi garām un ir atkal jāpārtaisa. Līdz ar to – maksājam mēs vismaz 3x, par to pašu darbu, ko varēja izdarīt pirmajā reizē, par pirmās reizes naudu.
  Paldies Artuss, ka Tu rādi un stāsti, par to sviestu kas tur notiek.
  Prieks, ka Tu cīnies un darbojies.
  + vēl par to, ka kopš esi saeimā, esi kļuvis krietni zolīdāks, un tas ir kā kompliments. 🙂
  Tas Tev dod tikai vēl vairāk % iespēju dabūt vēl vairāk balsis par sevi nākamā saeimā! 🙂

 • KAKJIS

  REMONTS DEMOEIRO KOMUNISMA STILAAA

 • Alens Eihfuss

  darbs reali dirsaa

 • vietejais

  Tās dušas vnk iespārda 😀 Arhitekts laikam uz paģirām rasēja 😀

 • Jana

  Vērtīgus padomus par tvaika nosūcēja iegādi sniedz – https://up-mebeles.lv/tvaika-nosuceji/