Kurš būs NEPLP jaunais loceklis.

Šodien, 10. jūnijā, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Nacionālas elektronisko plašsaziņas līdzekļu (NEPLP) locekļa amata kandidāti. Amatam pieteikušies pieci kandidāti.

Pirmā no tiem Dace Ķezbere. Uzskata, ka šobrīd spēkā esošās NEPLP stratēģijas un sabiedriskais pasūtījums ir pārāk vispārīgi. Dace Ķezbere uzskata, ka NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants nav vērsts uz komunikāciju un neinteresējas par reģionālajiem medijiem. Klīst baumas, ka Daces Ķezberes ievēlēšanas gadījumā Ainārs Dimants atkāpšoties. Dace Ķezbere nebija informēta par NEPLP locekļa amata atalgojumu un pēdējā laika aktualitāti mediju jomā – LR5 raidījumu “Pieliec punktu”. Otrais kandidāts – Guntis Rozenbergs, uzskata, ka ir profesionāls žurnālists, kurš “zina drēbi”. Arī Guntis Rozenbergs neizteica viedokli par “Pieliec punktu”, jo nebija informēts par to. Pēc Rozenberga domām Latvijā vajadzīgs jauns sabiedriskais medijs ar mazākām administratīvajām izmaksām, bet nav nepieciešams atsevišķs kanāls krievu valodā. Guntis Rozenbergs aktīvi iestājas par sabiedriskā medija iziešanu no reklāmas tirgus. Trešā izvirzītā kandidāte – Eva Mārtuža uzskata, ka šobrīd medijiem ir informācijas korupcijas piegarša, jo nepārtraukti medijos runā vieni un tie paši angažētie cilvēki. Tāpat uzskata, ka masu mediji pārāk daudz gatavo negatīvus sižetus. Eva Mārtuža iestājas par mediju ētikas komisijas izveidi, kas būtu brīva no politiskās komerciālās un reliģisko konfesiju ietekmes. Jautājumā par raidījumu “Pieliec punktu” bija kritiska un norādīja, ka šādām rupjībām sabiedriskā medija nav vietas. Ceturtais kandidāts – Mārtiņš Kaprāns uzskata, ka jāstiprina sabiedriskais medijs un jāpalielina tā finansējums. Tāpat jāprecizē sabiedriskā pasūtījums, tas jāīsteno tikai sabiedriskajā medijā. Mārtiņš Kaprāns uzskata, ka šobrīd primāra ir nacionālā drošība un mediju telpas aizsardzība. Kaprāns bija lietas kursā par ”Pieliec punktu”, uzskata, ka šāds raidījums sabiedriskajā medijā ir pieņemams. Piektais kandidāts – Aleksandrs Mirļins uzskata, ka stratēģijas neesamība ir lielākā problēma elektroniskajos medijos. Nebija stingras nostājas attiecībā uz televīzijas kanālu krievu valodā. Uzskata, ka jāpārvērtē sabiedriskā pasūtījuma saturs. Ļoti kritisks attiecībā uz šī brīža NEPLP locekļiem.

Balsošana par kandidātiem notiks 17. jūnija komisjas sēdē. Balsojumam Saeimas sēdē tiks nodots viens kandidāts, par kuru Saeima balsos 18. jūnijā. Interesanti, ka savā topošajā kolēģī klausīties nebija ieradušies nedz NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, nedz citi NEPLP locekļi, viņus acīmredzot tas neinteresē.

 • Andris Stakens

  Žēl ka pēdējiem diviem sižetiem ir atstāstījuma forma un ir liegta iespēja pašiem izvērtēt stāsta dalībnieku teikto tiešā faktu videomateriālā. Nemaz nemēģināšu minēt kāds ir iemesls.

  Vai izteikt minējumus par locekli un cik vienkārši vai sarežģīti tas ievēlēsies kā smērēts? Kurš ir šis ‘vajadzīgais’ cilvēks, kurš spēs radīt vajadzīgo darbības imitāciju?

  • Artuss Kaimins

   Video būs! Tikai atļauj salikt visu kopā.

   • Andris Stakens

    Paldies, Artuss, par atbildi! Paldies, par ieguldīto darbu!
    Uzmanīgi sekojam līdz un gaidām!
    Neaizmirstam neatlaidīgi nest katrs savu kaut mazo pienesumu kopīgā lietā!