Lisabona. Bēgļi. Korupcija.

Viena vieta bēgļu laivā maksā līdz 1000 euro, ja viņi nonāk šeit bez naudas, dažkārt pat bez apaviem un drēbēm, kur viņi ņem šos 1000 euro? Būsim godīgi, šie 1000 euro šiem cilvēkiem ir tikpat daudz, cik Eiropas pilsonim 20000 euro. Viņiem nav īpašumu, nav iespēju paņemt kredītus, viņiem nav pat bankas kontu. Korupcija – galvenais jautājums un atbilde ir korupcija. Korupcijas mašīna šajās nelegālo migrantu dzimtenēs strādā perfekti. Ar korupciju migrantu problēma sākas. Ja kādam ir kāda cita atbilde, lūdzu dariet mums to zināmu.
Un vēl, esmu no Latvijas, kura atrodas 5000 km no problēmām, par kurām runājam. Vēlos atgādināt, ka Ukrainā notiek karš un mēs nezinām kas tur notiks pēc mēneša vai stundas. Pirmās valstis, kurās bēgļi ieradīsies, ir Lietuva un Latvija, vēlos lai Jūs nopietni par to padomājiet, jo nav svarīgi vai bēglis ir musulmanis vai ukrainis.

Tā Artuss – Vidusjūras Savienības parlamentārās asamblejas sesijā, kurā tika diskutēts par šobrīd tik aktuālo bēgļu problēmu Eiropā. Šajā Kamerā par padarīto un redzēto Lisabonā.

https://youtu.be/rQbzWwTJxIM

 • Alise

  Super norunāji Kaimiņ!
  Kaut Latvijā būtu tādi cilvēki kā tur!

 • Oskar Kokin

  Artuss diezgan labi runaa angliski bet veel jaapatreneejas… Malacis !!!

  • Arturs Vilks

   nerunaa gan labi, deputaata liimenim! Bet, Musu deputaati nemaak runaat angliski, kauns! Tikai Bondars, kas ir biznesa cilveeks 🙁

   • Oskar Kokin

    man patika .. un akcents diezgan labs .. protams ir veel jaastraadaa … bet super malacis !!!

 • Mairita

  Iu forshi 🙂 Labs labs labs. Paldies Artuss ka tu mums esi!!!!!!!!!!!!!

 • Guna

  Jaska, ka si vislabaka komandejuma atskaite, ko es esmu redzejusi. Loti labi, malacis Artuss. Ta tikkai turpinat.

 • Arturs Vilks

  angliski daudz jaamaacaas, lai nav kauns, Artuss

  • Krišs

   Mācēšanu māk, izteikties ir savādāk nekā LV valodā.. Vārdu nozīmes un pārējais.. Cik diez no tiem visiem LV deputātiem var izteikties Angliski? Uz pirkstiem pat var saskaitīt, vot tas ir kauns, šeit vismaz cilvēks cenšas valsts vārdā.. paskaties kā tie paši Portugāļi izteicās angliski.. Gribētos tevi redzēt Artussa vietā, un tad mēs šeit izteiktu komentārus 🙂

   • Arturs Vilks

    Dvj, norunaajam laiku un Es, Tev veselu gramatu nolasishu angliski, kauns nemaaceet to valodu.

    • Krišs

     Dvj norunājam nākošajā reizē kad tu uzstāsies Artussa vietā..
     Lasīt jau prot ikviens, bet izteikties ir savādāk. Ja tev kkas ir pret pašu Artussu tad tā jau nav vairs mana vaina.. Katrs cilvēks cenšas un rāda ko prot, un protams ar katru laiku kļūst labāks.. Jo cik daudz ir mums LV iespēju komunicēt angliski? Tikpat labi mēs varētu paskatīties kā tev veiktos saemā, vai tu spētu ko paveikt..
     Tipiski latvieši, vienmēr atradīs par ko diskutēt un meklēt kļūdas citos, kaut tie cenšas darīt labos darbus.. paskataties paši uz sevīm no malas.. Ja nav ko teikt tad labāk nesakat.. Vismaz par 1 muhļītāju mazāk.

 • gvido skrubis

  Ko jus kritizejat Artussa Anglu valodu?? Artuss skaidri pateica par korupciju saprotami,

  • Margaret Rasa

   Artuss’ English is fine (it’s much better than my Latvian!)! He makes his point well.

 • Andris Jeziks

  Redz kā tur viss notiekas!!!!!
  Paldies Artus, super!
  Izcila uzstāšanās!
  Turies!

 • Dace

  Hahha, es apsmējos. Artuss, tava runa viņiem ļoti nepatika, jo bija ļoti politnekorekta (tā par korupciju). Vai arī viņi pat nespēja saprast, ko tu savā politnekorektajā manierē runā, pārāk vienkārši, lai saprastu! Tā turpini! Ā, bija interesanti, ka tevī uzmanīgi klausījās tajā pirmajā sēdē. Tāds skats nebija redzēts no lv videoklipiem.

 • Elvis Bernhards

  Artuss, viss skaisti, tik Tu visu sapisi ar to sievieti, kas lidmašīnā sākot diskutēt, apšaubīt sev nezināmas lietas par valodu zināšanām/nepieciešamību..

  • gvido skrubis

   Lidmasina Artussa nostaja bija pareiza un vieta, jo sis ir starptautiskais reis no londonas uz Latviju, un Latvija ir eiropas rezidejosa valsts, un nav jaizdaba atkal krievu pasazieriem, Welcome to Latvia , Laipni lugti Latvija, Vai shie vardi maz izskaneja no stuartes , un vai bija gaidisanas sajutas lidmasina ielidojot Latvijas republikas teritorija?

   • Guntis Kārkliņš

    Gvido nevajag tāpat kā krieviem pārcelt akcentus, problēma nebija tas ka runāja krieviski, tas šinī gadījumā ir pilnīgi normāli, problēma bija ka nerunāja latviski.

    • gvido skrubis

     Ja Gunti tu atzisti ka bija problema ka nerunaja Latviski tad piekriti Artussam un cinies

     • Guntis Kārkliņš

      Dažkārt vairāk gribas cīnīties pret bāleliņiem kas gatavi sev izdurt aci, lai tikai krievam kāds izdurtu abas. Sekas parasti ir, ka bāleliņš ir bez acs, bet krievam aci durt neviens ir netaisās.

     • gvido skrubis

      Artuss malacis ka pieprasija, jo Latvijas aviokompanija divas valodas anglu un Latviesu, un pietiek Gaussam bazt miljonus kabata, Air baltic jaatbild par sekam

 • valdis

  Kas tas ir tāds kaut kāds savārstījums?
  1. Kas par sanāksmi? Kas par tēmām? Un ko dara deputāti no LV?
  2. Par Ukrainas bēgļiem- populisms? LV un LT pirmās neuzņems bēgļus, to praktiski darīs robežvalstis, 1. PL, BY. Un vēl ir jautājums cik daudz LV uzņemtu….
  3. Artusa EN ir normāla domāju LV prezidents Seržants vispār EN nerunā plus vēl Artuss bija uztraucies uztraukumā vienmēr gadās neveiklības…
  4. Labi ka uzfilmēji, tagad ir arī taustāms pierādījums, ka šādas sanākšanas nav nekas vairāk par ekskursiju, jo konceptuālus lēmumus tur neviens nepieņem atšķirībā no ES darba grupām…

 • LaRein

  Jautājums man ir vai tiešām viņī dodas uz Eiropu meklēt patvērumu vai vienkārši “sociālajā tūrismā”?

 • Raivis Kaminskis

  Bēgļi ir tikai sekas. Cēlonis -> lielo korporāciju, banku sistēmas un lielās demokrātijas ieviešanas mašīnas(par katru cenu – iznīcinot, slepkavojot utml.) darbība. Tātad, lai apturētu bēgļu plūsmu no Āfrikas, atdodies tur piederošo Āfrikāņiem (savādāk šobrīd ar vienu roku ņem un ar otru dod, bet runā visur tikai par to roku, kura dod). Kaut gan demokrātijā tautai nekas vairs nepieder…arī mūsu zemē..jau sen. Brīva Latvija bija tikai gadus 13, kad varējām lemt, bet vēl īsti nepratām..

 • Janis

  Kaimin,pilnigi pareizi-skalaa,skaidra balsii un taa,lai vini ar to rekinaas. Ari ir valsts Latvija un vinai ir balss tiesibas un nostaaja. Tikai sada stingra,parliecnosa balsi var kko panakt un iebilst siem “haizivim”,kas lemj valsts liktenus. Thumbs up!!!

 • Yuris Kovalenko

  Tas jau ir bezprigels ar tiem plebejiem,ja musu valsti berniem pabalsts menesi ir kautkadi 15 eiro,tad tadam beglim menesi izdala pie 260 eiro,tad pareikiniet starpibu,cik Latvijas valdiba ciena musu Latvijas bernus.

 • Silvestrs Nazarovs

  Malaciss.. TIk neaizmirsti par Tautiesiem….. mums jau ari taka gribetos normali dzivot
  un stradat LV nevis pa pa pasauli blandiities….

  • Rich

   Piekrītu! Gribu mājās!

   • latvietis

    es un mani vecaki ar gribam majas:(( arii daudziem latviesiem kas dzivo seit ari grib majas, bet nevar atgriesties, jo redzes tikai vienu badu!!! bet runa iet kad musu vieta grib ievest melnos!!!! varetu no sakuma tikt tik daudz galaa, lai mes varetu atgriesties. pilniga taisniba tev kaimin!!!! bet lasiju delfos kad straujuma atbalsta beglu uznemsanu valsti, nu vai nav sviests ar tiem dir..a lidejiem!!!! viens krievam, viens eiropai otrs amerikai vai vesture sen jau nav pieradijusi kad uzticeties nevar nevienai tautai!!!!

 • Je Je
 • Dace

  IZCILS DARBS!!!! Prieks skatīties un klausīties…. (tikai slikti metās par īsto realitāti, kas notiek…anomāls sviests), Grūts darbs priekšā pa mūsu “mazo bardaku”, bet Artuss “laivu” ir iekustinājis, labi ka arī “lielajā bardakā” ir savs vārds sacīts!!!
  Artuss – lai veicās!

 • Nauris Kolāts

  Viss forši, ļoti interesanti, bet īsti neatzīstu sevis rādīšanu alkohola reibumā: 11:40 sekundē.