Medicīnai nav naudas? Tiešām?

Šodien, 18. maijā, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē tika skatīts jautājums par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa 2. kārtas būvniecības projektu. Jaunā korpusa kopējās izmaksas 248 miljoni euro, tai skaitā, auto stāvvietas izbūve 9 miljoni euro, mēbeles un iekārtas – 24 miljoni euro. Dienu no dienas veselības ministrs stāsta, ka veselības nozarei nav naudas. Bet 9 miljoni euro stāvvietai tomēr atrodas. Varam būt lepni, Latvijā top kārtējā dārgākā būve pasaulē. Tikmēr, cilvēk, Tu pasēdi pie ārsta rindā līdz nākamajam gadam, jo šogad kvotas beigušās. Tāpēc, ka medicīnai naudas nav.

https://youtu.be/XIZSPgwCJN8

 • Dāvis Kleikalīdis

  eu dakteri grib pashi razhot savu saturu un mūsu farmacijas uznjemumi var vinjus pilnīgi nodroshinat ar visu nepiecieshamo izveidojot vairak darba vietu un iepirkumus te.. veselibas ministra politika valsti ir bijusi neadekvata un uzskatama par ienjemama amata ljaunpratigu izmantoshanu personigas intreses vai neprofesionala iepirkumu veikshana neizpetot tirgus un razhoshanas iespejas un tendences mushu pashu zeme. kapec vel vinji sanjem tadas algas ? neviens nezin.. laikam tie miljoni mak aizvert daudzas mutes bet ar viena delikata likuma objektiivu izpeeti un ievieshanu muusu valsti var iegut vairak ka 100 miljoni eiro gada valsts budzzetam un aiztaupit laiku dazhas daktervietas un vel iegut daudz darba vietas un iedzivotaju maksat speja paceltu vel ienakumus budzzeta un protams gadu pieredze un starptautiska pieredze liecina par to ka mūsu specialisti sho jautajumu neizskatija pec tirakas sirdsapzinjas. ja rekina par iedzivotaju atpakaljpluusmu un to pateretaju kuri līdz shim tikai nelegalos veidos ieguvushi naudu un jauno paaudzi pielikushi pie darba tad mes vnk stavus bagati paliktu tepat sezhot. smile Emocijzīme esiet reali un atveriet acis

 • Kārlis Dobrājs

  Jā, visam kam atrodas nauda, ja tā nonāk valsts organizētas, tautas apčakarēšanas organizācijā. Kliedzoši. Nē, brēcoši. Nē, prātam neaptverami. Tikmēr šīs organizācijas īpašie biedri netraucēti turpina organizēt jaunus un jaunus veidus. Uzvārdi, autori visiem zināmi, visos līmeņos. Kā to sauc? Varbūt beidzot kādam jāpasaka, ka tā ir organizētā noziedzība? Pats jaunākais, ko dzirdēju, VID “Speciālistiem” izveidos speciālas darba vietas, no budžeta piešķirs algas, aizrotēs, lai savu bagātīgi uzkrāto “pieredzi” vērstu plašumā. Vienreizēji. Tikai tāds sīkums, esot jāsaņem šo “Speciālistu” piekrišana. No mūsu valdības viņi to noteikti saņems, viņiem ir motīvs. Balsošu par to partiju, kura savā priekšvēlēšanu programmā virzīs ideju, šiem “darboņiem” maksākt algu nevis no budžeta, bet gan no savāktajiem tautas ziedojumiem. Kurš gan atteiks ziedot, lai glābtu smagu slimību pārņemtos ierēdņus…

 • bles

  A kāpēc tas tiek apspriests Saeimā, nevis Finanšu Ministrijā?

 • Ēriks

  Tik nabadīgai valstij ir tik daudz visdārgākās ēkas utt 😀 LĀBS! 😀

 • http://kulturasindustrija.lv Kulturkukas

  kāda jēga no tā, ka Eiropa piešķir Latvijai naudu, ja tam seko projektu fantastiski sadārdzinājumi

 • Kulturasindustrija.lv

  Tad ir jāprasa, ko dara Valsts Kontrole, ja tādi jautājumi rodas? Kādam tas ir jākontrolē ar tiesībām apturēt “tūkstotis šurpu, miljons turpu” mētāšanos ar naudu. Ja jau Dienvidu tilta gadījumā neformālu pārrēķinu mācību ietvaros veica būvniecības studenti, tad kāds šajā valstī savu darbu tiešām nedara, truli sēž vairākos krēslos un saņem vieglu naudu par balsošanu būvnieku apetītes labā un dēļ skrējiena pēc dārgām tehnoloģiskajām modernizācijām, kuras dažu gadu laikā noveco, strauji krītoties cenā jau pēc tam, kad valsts par to visu apņēmusies samaksāt kā par jaunievedumu.

  Nu, parēķiniet paši, cik, piem., maksā šobrīd pats modernākais mobilais un ko tas maksās pēc dažiem gadiem, kad tam līdzās jau būs parādījušās arī citu zīmolu labas alternatīvas. Līdzīgi ir arī ar medicīnas aparatūru. Līdzīgi ir arī ar apdares materiāliem būvniecībā, nemaz nerunājot par to, ka arhitekti, dzenoties pēc papildus peļņas -komisijas naudas no piegādātājiem,- mēdz izvēlēties, piem., dārgu kolekciju flīzes telpām, kur ļoti labi varētu iztikt ar klasiskām flīzēm par cenu zem vidējās.

  Latvija nav tā valsts, kura var atļauties šādus izlēcienus. Latvija var atļauties vien sen pārbaudītas, klasiskas lietas.

  • Pilnmeness

   Ar dārgām būvēm un tehnoloģijām lai eksperimentē privātsektors. Valsts pastāv tāpēc, lai uzņemtos šo sociālā starpnieka funkciju starp iedzīvotājiem, tātad tai ir jānodrošina pieejama medicīnas aprūpe vispirms jau sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, tātad vairāk ir jārēķinās ar klasiskajām metodēm bez visādiem tur navarotiem priekš sabiedrības turīgā gala. Turīgie lai iet pa kruto ārstēties privātklīnikās. Attiecīgi tad lai turīgais gals ar savu maciņu balso, ko tie vēlas pirkt Latvijā un ko ne

 • juliet quin

  Es esmu kundze samlia packam.
  Es vēlos teikt lielu paldies Sergejam Šikunovam Finansam, kas man palīdz aizņēmuma saņemšanai, lai iztīrītu visu savu parādu. Ar šo es esmu jāpārliecina, ka nav materi skaits krāpnieks neto, joprojām ir legit un apstiprināt aizdevuma aizdevēju net.
  Lūdzu, ja jums ir nepieciešama finansiāla palīdzība, laipni apmeklējiet viņu pa e-pastu: sergeyshikunov@yahoo.com
  Tas ir tas, ko es apsolu darīt, ja es saņemšu aizdevumu no viņiem, tāpēc es tikai izpildu savu solījumu. Es vēlos viņiem piesaistīt vairāk klientu..