Spolītis rullē? Nē! Spolītis spolē!

Kā jau katru ceturtdienu, arī šodien Saeimā norisinājās Saeimas sēde. 12.maija Saeimas sēdi atklāja ar darba kārtības grozījumu veikšanu. Juridiskā komisija lūdza izdarīt grozījumus šīs dienas sēdes kārtībā un iekļaut lēmumprojektu par Mārtiņa Ābeles atbrīvošanu no Vidzemes Apgabaltiesas tiesneša amata. Izmaiņas dienas kārtībā tika pieņemtas.
Tāpat Juridiskā komisija lūdza izdarīt grozījumus šīsdienas sēdes kārtībā un iekļaut lēmumprojektu par Mārtiņa Ābeles atbrīvošanu no Vidzemes Apgabaltiesas tiesneša amata, kā arī iekļaut lēmumprojektu par tiesneša skaitu noteikšanu Latvijas Republikas Augstākajā tiesā. Saeimas prezidijs saņēma arī 10 deputātu – Ruka, Liepiņa, Bites, Kleinberga, Viļuma, Ādamsona, Šica, Bondara, Tretjakas, Baloža iesniegumu mainīt dienas kārtību un iekļaut Saeimas lēmumprojektu par Saeimas deputāta Jāņa Ruka atsaukšanu no parlamentārās izmeklēšanas komisijas par korupcijas lobēšanas un organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu, kā arī Iekšlietu, Tieslietu, Finanšu ministrijas un citu valsts institūciju amatpersonu personīgās atbildības izvērtēšanu sabiedrības interešu un labas pārvaldības principu ievērošanā.
Saeimas prezidijs saņēma 10 deputātu – Ādamsona, Mirska, Rubika, Tretjakas, Jakimova, Cilēviča, Ribakova, Orlova, Stepaņenko, Zariņa lūgumu mainīt dienas kārtību un iekļaut Saeimas lēmumprojektu par Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona atsaukšanu no parlamentārās izmeklēšanas komisijas par korupcijas lobēšanas un organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu, kā arī Iekšlietu, Tieslietu, Finanšu ministrijas un citu valsts institūciju amatpersonu personīgās atbildības izvērtēšanu sabiedrības interešu un labas pārvaldības principu ievērošanā.
Visas pieteiktās izmaiņas dienas kārtībā tika pieņemtas.

Artuss Kaimiņš šodien kāpa Saeimas tribīnē, lai runātu par Baloža, Sudrabas, Bites, Ruka, Kaimiņa un citu deputātu iesniegto lēmumprojektu par Saeimas deputāta Ringolda Baloža atsaukšanu no parlamentārās izmeklēšanas komisijas par korupcijas lobēšanas un organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu, kā arī Iekšlietu, Tieslietu, Finanšu ministrijas un citu valsts institūciju amatpersonu personīgās atbildības izvērtēšanu sabiedrības interešu un labas pārvaldības principu ievērošanā. Pirms Artusa uzstājās Ringolds Balodis, Veiko Spolītis, Kārlis Seržants, Andrejs Elksniņš un Solvita Āboltiņa.
Parlamentārās izmeklēšanas komisija strādā jau mēnesi. Pirmajā sēdē par komisijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Veiko Spolītis. Kopā, mēneša laikā nostrādājot 1 stundu un 20 minūtes, deputāts Spolītis saņēma 1000 EUR. Turklāt, vienīgais jautājums, kas tika izskatīts vienas komisijas sēdē bija, kā aizliegt deputātam Artusam Kaimiņam filmēt komisijas darbu. Paradoksāli, ka šī parlamentārās izmeklēšanas komisija tika veidota, lai izskatītu ar Lobēšanas likuma pieņemšanu saistītos jautājumus, tomēr šis likums nav pat pieminēts komisijas darba plānā (roadmap). Šī parlamentārās izmeklēšanas komisija nodokļu maksātājam izmaksās 17000 EUR, no kuriem Veiko Spolītis saņems 6000 EUR. Deputāta Kaimiņa lūgumu pārējiem koalīcijas deputātiem ņemt piemēru no deputātiem Baloža, Ābeles un Ādamsona, kas brīvprātīgi atsauc savu dalību no parlamentārās izmeklēšanas komisijas darba, lai neizšķērdētu nodokļu maksātāju līdzekļus, tika izsmiets.

https://youtu.be/zj2YWBIuHcI

 • Davis

  Pilnīgs neprāts , cik var degradēt savu valsti un nesaprast , kad viņš/a te dzīvo un cită zemē tu būsi svešs lai cik tev naudas, Latvija latviešiem būs vienīgā , tas deputāts nesaprot , ka paši sev rok bedri ,agri vai vēlu vai nu kur krist vai kur zārku laist.

 • Dmitrijs Amulis

  Kamēr no kāda oda netiks kasīts svins ar ēdamkaroti no viņa tupā paura tikmēr aizmirsti par ekanomikas uzlabošanos pasties kā viņi uzvedās viņie galīgi pie vienas vietas tik griež savu laimes ratu un svilpo itkā nekas tāds nekad nav noticis.
  A runājot pa sili cilvēki jau tā izvairās maksāt,visur pārsvarā minimālo,bet aploksnē pārejo tādēļ valsts nekad arī normālu ekanomiku nezbūvēs.Skaties mēs 100% esam (EU) parādā tik daudz,ka diez vai mēs spēsim atdot to ciparu savā mūžā a ja izstāsimies mūs saspiedīs taka vaboles.Pasties uz Angliju labs piemērs viņiem tur pizdec notiek debates par izstāšanos,bet tur tāds sodiņš jāsamaksā,ka maz neliekas.
  Gaidam karu mošk tad mainīsies.

 • Dāvis Kleikalīdis

  putinlembergmens 😀 ludzu nesitiet serzhantiem. serzhantiem ir ierochi.. nu vai nespardiet tautu 🙂 hm.. a nez Jums lielvaras rada spiedienu kad sak triiset rokas un sture jasak mest kadam citam rokas lai pa knagjiem no triecieniem neatrautu ?

  dekriminalizejiet trafku lai nebutu tadi neadekvati sodi shaja valsti pa kuriem tad tiek maksati tie tukstoshi. par nodoklju aplikshanu pat nerunajam vel. soli pa solim vajag progreset. vai taja tribine kāds uzdrikstas runat par sho teemu ? vai tie kontrabandisti ari ir ar pishchikiem kad visai tautai un valdibai jabaidas no progresa sabiedribas labad ? ludzu aktualizejiet shis teemas citadi smiekliga valdibas darbiba brizhiem shkjiet.

 • Yuris Kovalenko

  IZSKATAS KA kAINSH TO DARA AR LIELU SKAUDIBU PRET SPOLITI

  • Ēriks

   Rakstīt iemācies.

 • Ieva Samule

  Visu cienju Kaiminjam par uzdroshinashanos iejaukties shini bernudarza.
  Skumji skatities ka inteligenti un spejigi cilveki izmainas kad runa ir par varu un naudu.

  • Yuris Kovalenko

   Lieta jau tada ka Kaiminsh vel pie varas nau ticis,bet izskatas ka neveiksmigi censhas to darit,tapec nau ar ko reali bijis ar ko salidzinat.Izskataas ka tur pus kpv valde ir neveiksmigi lubraki un parbedzeji

 • gvido skrubis

  Komisija ierosina ētikas kodeksa pārkāpumu lietu pret Spolīti http://www.delfi.lv/a/47455055