Turpinājums: Палидосим, AirBaltic 2

Vakar vakarā ar aviokompānijas AirBaltic lidmašīnu atgriezos no komandējuma Briselē. Nekas nav mainījies, kopš atgadījuma maijā, kad, atgriežoties no Lisabonas, mani “savāca” policija, jo uzdevu stjuartei jautājumu – kāpēc netiek lietota valsts valoda saziņā ar pasažieriem? Arī šoreiz valsts valoda netika lietota, un arī šoreiz stjuartei lūdzu skaidrot, kāpēc informācija pasažieriem netiek sniegta valsts valodā. Un man jau otro reizi paskaidroja, ka tāda ir “procedūra” un savas pretenzijas varu rakstīt iesniegt kompānijas vadībai, kā arī to, ka man jau viss esot izskaidrots. Diez vai. Kaut kas tomēr bija savādāk. Šoreiz ar policiju nedraudēja, un tā pie lidmašīnas mani nesagaidīja.
AirBaltic rīcību un “procedūras” jau atkal, otro reizi pieprasīšu skaidrot lidsabiedrības vadībai un Satiksmes ministrijai. Šoreiz piebiedrosies arī Rihards Kols (NA) un Vilnis Ķirsis (Vienotība), kuri arī lidoja ar šo reisu.

 • ade

  Malači!

 • Jānis

  interesanti… pa radio atkal skandē “vienīgā aviosabiedrība, kas runā latviešu valodā, tikai airbaltic.com”. sanāk maldināšana?

 • Agris Veinbergs

  ai Kaimin, ir daudzas svarigakas lietas ko risinat!

  • Naurelijs

   Tavuprāt valsts valodas saglabāšana nav svarīga???

   • Agris Veinbergs

    Noteikti, ka ta ir svariga Naurelij. Bet ir dadzi citi jautajumi, kurus butu jarisina vispirms, ka piemeram nodoklu politika, korupcija, izglitibas atbilsitiba, birokratijas mazinasana un citi.
    Valsts valodas jautajums ir jarisina valstiska limeni, nevis nabaga stjuarti bakstot.

  • Andris Jeziks

   Vēlaties nākt talkā, svarīgo lietu risināšanā Kaimiņa kungam?
   Tas tik būtu jauki!

   • Agris Veinbergs

    Labrat Andri, tik noteikti savadaku strategiju un takti izveletos.

  • Es

   Man šķiet, ka šis nav sīkums un tas nav normāli, ja Eiropas savienībā paziņojumi ir rus valodā :/

   • Agris Veinbergs

    Piekritu, tomer atkartosu, ka ir svarigakas lietas valsti, kuram japievers uzmaniba.

  • Mairita

   Chiv. Viss sakas no sikumiem. Uzskatu ka shis nemaz nav tik siks sikums bet gan diezgan nopietna tema. Un ir svarigi beidzot shi murgam pielikt punktu.

 • Māris

  Ir vel viena lieta! Air baltic darbinieki ceļo pa brīvu, vai par ļoti minimālu samaksu! Tas būtu sīkums, bet ja ar viņiem kopā lido draugi, paziņas utt. Tad kādēļ pārējiem kuriem nav paziņu AirBaltic ir jāmaksā pilna summa. Cik zinu šādi lidojumi notiek ļoti bieži. Varbūt ir vērts painteresēties, varbūt mēs visi nodokļu maksātāji varam laist gandrīz par brīvu, jo mēs tak arī esam daļa no kompānijas?

  • nepiekrītu Kaimiņam

   un ko tu teiksi tiem cilvēkiem, kas strādā kādā ražošanas uzņēmumā un saražotās produkcijas iegādei tiek piemērota atlaide tās iegādei? tiem tu arī kaut ko pārmetīsi?
   piekrītu tam, ka Kaimiņš tiešām “izgriež” no konteksta un krietni vien pārspīlē. visos airBaltic reisos TIEK runāts latviešu valodā, kā pirmajā un vienīgajā valsts valodā. pārējās valodas tiek runāti papildus teksti. iespējams, ka airBaltic arī šos tranzīta tekstus sāktu tulkot latviešu valodā, ja redzētu, ka Rīgu latvieši izmanto kā tranzītlidostu. un, vai tiešām cilvēki paši ir mēģinājuši lidmašīnās uztvert informāciju? jo vairāk informācijas tiek sniegtas, jo mazāk tu tai pievērs vērību – šajā gadījumā – ja vienu un to pašu atkārto 3 valodās – cik daudz cilvēki ieklausītos un uztvertu, kas tiek sacīts?

   • gvido skrubis

    Starp citu Artuss lidoja kopa ar diviem deputatiem kas ari var apliecinat to ka netika runats Latviesu valoda, par ko kauns nacionalai aviokompanijai. un stap citu Artuss sagatavos iesniegumu kuru ari sie abi deputati parakstis

    • IBIO

     Starp citu Tu, Gvido, atkārtojis un tam, ka deputātiem ir selektiva dzirde arī nav noslēpums.
     es domāju ja tas propelersuds nojauktos zemē (tas par personāla traucēšanu) butu pie pakaļas kādā valoda tika sniegta informācija.

     • gvido skrubis

      IBIO tas propeler suds ir lidmasina ar ko lido cilveki, un iespejams tu ari esi lidojis, Un ta lidmasina nenogastos del ta ka trauce personalu, tad man jautajums kam ir domata ta poga lai izsaugtu personalu?

   • Māris

    Mēs nodokļu maksātāji arī esam šīs kompānijas daļa, Tad jau Mēs saprotam viens otru ļoti labi. Pēc tava rakstītā sanāk ka mums arī pienākas smuka atlaidīte?

 • http://mitenberg.wix.com/mitenberg Tha Matt Mitenberg

  vecais juurniek , liecies mieraa, !!!!

 • Teksts

  Nē, Kaimiņ ! Noteikti neliecies mierā. Kas par kretīnismu nerunāt latviski !!
  Varbūt tam Lietuvas pilsonim, ko stjuarte pieminēja, dzimtā valoda ir latviešu ??
  Kas tās par instrukcijām, kuras pildot stjuarte pieņem lēmumu runāt krieviski ??
  Noteikti publicē atbildi, kura tiks saņemta uz šo iesniegumu.

  • Malvīne Margarita Birnbauma

   Ja Kaimiņš izgriež informāciju pārējās valodās un atstāj informāciju tikai krievu valodā, tad tā ir tautas maldināšana un neslavas celšana darbiniekiem, kas visu dara tā kā tam ir jābūt. Primāri, visas informācijas ir latviešu un angļu valodās: latvieši, jo tā ir valsts, līdz ar to arī aviosabiedrības, valoda; angļu, jo tā ir aviācijas valoda.

   Ja tādi kā Kaimiņš tiešām uzmanīgi klausītos, nevis pārkāptu starptautisko likumdošanu, tad pamanītu, ka vienīgā informācija krievu valodā bija tiem, kas tālāk kaut kur lido, ieskaitot krievijas reisus. Ja Kaimiņš selektīvi klausās informāciju, tad nav brīnums par viņa spriešanas spējām un inteliģenci.

   • gvido skrubis

    Malvine iespejams ta nav tautas maldinasana, bet reali iespejams ka nerunaja Latvieshu valoda, Starp citu sai aviokompanija lidoja ari vinja biedri Rihards kols no NA partijas un ari viens deputats no vienotibas partijas,un vini tak ari dzirdeja tik to ko dzirdeja un netika info lasits Latvieshu valoda..

    • Leila

     Paklau, Gvido.. Cik bieži Tu esi lidojis ar airBaltic, ka tik gudri proti runāt par to, kā un ko stjuarti runā? arī tajā reisā biji? kāpēc esi tik ļoti pārliecināts, ka pirms stjuartes (šādi profesijas nosaukums tiek pareizi rakstīts, nevis kā Tu to darīji) latviski neinformēja to, ka turpmākais teksts būs paredzēts tranzītpasažieriem? un teikt par to, ka visu esi secinājis no Kaimiņa video, godīgi, ir patiešām stulbi.. tad tikpat labi varu Tev pateikt šādi: “istabā ir zaļa bumba, pēc bumbas krāsas secini, kādas tapetes ir sienām”. video fragments ir izrauts no konteksta. kā no kaut kā tāda var kaut ko secināt? kāpēc Kols un Ķirsis piekritīs Kaimiņam? jo droši vien pašiem ir ko slēpt un zin, ka Kaimiņš to “uzraks” un tad viņi vairs neparādīsies labā gaismā.

   • Interesents

    “starptautisko likumdošanu” ?? kas tas tāds

   • Mairita

    Nakamreiz ludzu Malvine nofilmejiet visu Air Baltic informaciju ar savu telefonu vai video kameru un ielieciet sho video apskataamaa vietaa. Salidzinasim un tad padiskutesim. Ok? Sarunats?

 • Māris

  Rayanair pat runā latviski

  • Ryanair pasažieris

   Tikai lidojumos no RIX ir drošības instrukcija latviešu valodā pie kam tads iespaidz ka tulkots ar google.

 • Māris

  Kaimiņš izklausās iešāvis.

 • Patriots

  Viss ir pilnīgi pareizi, vajag tirdīt to Airbaltic, zb jau ar savu krievu val. un dārgo Gausu. Vēl var pajautāt, kāpēc Latvijas nacionālā kompānija Airbaltic nepieņem darbā stjuartes, kurām ir milzīga pieredze ārzemju kompānijās (ar krievu val. vairāk uz jūs), tādejādi apmācībās nebūtu jāiegulda milzīgs darbs utt. Kā arī, tas viss notiek laikā, kad Latvijā darbojas reemigrācijas plāns! Tas taču smieklīgi, kā gan valdība grib īstenot tāda veida plānu, ja pašu aviokompānija to neievēro un nepieņem darbā civēkus, kas grib strādāt Latvijā!?

 • angel

  Pateicoties ar galvu domājošiem cilvēkiem, nevis tikai “rējošiem ” komentāru rakstītājiem mēs varam tālāk vismaz kaut kā dzīvot. Par attīstību nerunājot, jo, ja pie valdības “stūres” ir tik neadekvātas personas, kuras atļaujās pēc ‘komandējuma “, kuru tā jau apmkasā valsts nodokļu maksātāji , lidot ” zem grādiem “, neieklausīties informācijā , kuru sniedz apkalpes locekļi ( ja netika dzirdēta latviešu un angļu valoda, kura ir VIENĪGĀ OFICIĀLA valoda informācijām uz borta, bet dzirdes aparāts pieslēdzies tikai pie krieviski nolasītai informācijai TRANZĪT PASAŽIERIEM ) uz ko tad mēs varam cerēt ? Pilnu degradāciju. KRIEVISKI UN ANGLISKI TIEK LASĪTA INFORMĀCIJA TRANZĪT PASAŽIERIEM , LATVIEŠI TRANZĪTĀ NELIDO !! ja tikai nav spiesti to darīt , piem. šīs personas ( problēmas cēlāja ) dēļ. Kauns par tādiem deputātiem !!!! Kāpēc citās iestādēs, kā tik persona apkaunina ar savu rīcību kompānijas imidžu to uzreiz atlaiž, bet pret neadekvātiem deputātiem, kuri jau ne pirmo reizi parāda, ka valsti pārstāj emocionāli nelīdzsvarotas personas , visi klusē. Un tie kas atbalsta kaimiņu ? Vai Jūs reāli esat lidojuši ? Vai zinat, ko nozīmē -tranzīts ?

  Paldies Malvīne Margarita Birnbauma par adekvātu atbildi. Prieks, ka ir normāli cilvēki !!!!

  • gvido skrubis

   Angel interesants apgalvojums no tavas mutes. Kas liecina par to ka Artus Rihards Kols un ari tresais deputats no vienotibas Vilnis kirsis bija zem gradiem? Un interesants apgalvojums par komandejumu, ko apmaksa nodoklu maksataji, Butu vismaz painteresejusies kas tas bija par komandejumu? Brisele, Un ka tu vari apgalvot to ka sho deputatu ausis palaida garam informaciju Latviesu valoda? Tu lidoji ar to pashu lidmasinu vakara kad lidoja shie deputati? Tas nav attaisnojums tam ka tranzita lidojuma nav jainforme Latviski. Airbaltic ir Nacionala Aviokompanija . Vismaz butu uz Borta teikushas Laipni lugti Latvija!

  • Mairita

   jums gadijumaa nevajag iedzert kaadu nervu nomierinoshu tableti angel?

 • Laila

  Ja es ka latviete (dzivojoša ārzemēs) lidoju caur Rīgu tranzitā, tad info būs latviešu valodā????

  • Roberto

   “Ja es ka latviete (dzivojoša ārzemēs)” interesanti uz kurieni caur RIX-u taisies lidot tranzītā tur klāt ar AirBaltic.
   Latvieši, kas dzīvo ārzēmēs parasti izmanto citas aviokompānijas un viņiem valodu problēmu parasti nav.

 • Janis Z

  Nu, Kaimiņ, es lidoju tieši ar to pašu lidmašīnu. man agrāk likās, ka esi +/- ok, bet čali tev biki pa daudz galvā sakāpis. Piedod tu uzvedies kā nekulturāls dzīvnieks. Pats blatoji un piesējies stjuartēm. Staigāji apkārt pa lidmašīnu, kad bija iedegta “piesprādzēšanās gaisma” un lidmašīna “gāja” uz nosēšanos, mainīji sēdvietas no vienas vietas uz otru, Pēc am spraucies garām visiem pasažieriem, kad visi kāpa ārā no lidmašīnas, pēc tam atkal “nobloķēji” izeju kaut ko gruzijot stjuartei, ka citi pasažieri nevarēja normāli izkāpt ārā….. autobusam nācās gaidīt, kamēr tu beigsi “bazarēt’ un iekāpsi beidzot lidmašīnā. Tiešām liels FŪŪŪŪ… Tava uzvedība ir vnk apkaunojums …. un ir dzirdēts daudz visādi stāsti (reāli iz dzīves), kur tu ne pašā skaidrākā prātā darbojies…..

  • Kaut kā secību neuztvēru

   “autobusam nācās gaidīt, kamēr tu beigsi “bazarēt’ un iekāpsi beidzot lidmašīnā.” ???

   • Janis Z

    Sorry, bija domāts: “…kamēr izkāps no lidmašīnas un iekāps autobusā”. 😉

   • Mairita

    puisis gaidija autobusu un iekapa nevis autobusaa bet gan lidmashinaa :).Taa veesi sajaukt autobusu ar lidmashinu. Izklausas pec diagnozes :)…LBAS!
    Anekdote.

  • Mairita

   es arii lidoju Jaani tevi tajaa lidmashinaa nez kapeec neatceros!!! Nevajag muldet!

   • Jānis Z

    Sūdīgi Tev, ka neatceries. 🙂 Varbūt lidoji bagāžas nodalījumā… 😀 😀 😀

    • Mairita

     skaidrs ar tevi viss

 • gvido skrubis

  Jani ja tu lidoji ar to pashu lidmasinu tad kapec tu seit platies bet neaizradiji Artussam un ka tev var ticet/ >?

  • Janis Z

   Man nav tev nekas jāpierāda. 😉 Gribi tici gribi ne. Vnk Artusa video visu neatspoguļo. Un nah*j diviem Viļņas iedzīvotājiem vajadzētu informāciju latviešu valodā… sviests.
   sēdēju netālu no Kola. 😉 Un vienu stjuarti sauca Madara (ja pareizi atceros). Lidmašīna aizkavējās ar izlidošanu, jo tika uzņemti papildus airbaltic ekipāža, kas lidoja uz Rīgu un bija jāpārformē “loadlist”. ja netici uzprasi Kaimiņam par šiem faktiem.

   • gvido skrubis

    vienalga es ticu tam kas ir artussa video radits, un vel Artuss bija ar abiem deputatiem kas var apliecinat to pashu , un sie abi deputati gatavi parakstit to dokumentu

    • Jānis Z

     Gvido, man pofig kam tu tici vai netici un man nav ko kaunēties. 😉 Man pajāt par to dokumentu, jo tas ir bezjēdzīgs un nav nekāda jēga no tā. Tā vietā, lai darītu ko nopietnāku, viņi ņemas te ar kaut kādu s*** iesniegumu. Un neko es nepiepušķoju vnk izstāstīju ko redzēju (ā aizmirsu pateikt, ka šis runāja (laikam tas bija tavs trešais deputāts – es tos visus 100 pēc feisa nezinu) ar vienu čali, d!rsu savu izslējis pa visu eju un tik pēc atkārtot lūguma palaida garām stjuarti). Vari celt un slavēt Artusu tālāk, man vienkārši par viņu ir kardināli domas mainījušās…. Jā suņubūdas raidījumi man patīk, bet kā cilvēks manuprāt viņš ir “krāns”, kam bišķi deputāta mandāts sakāpis galviņā.

     • gvido skrubis

      Jani iemacies vispirms to ka par cilveku nevar neko spriest, tu diezin vai dzirdeji visu ko artuss runaja ar tam stuardesam, un ne jau tu biji artussa ada ielidis ka tev butu kadas tiesibas ko spriest, Un ja tev nosplauties ka info netika teikts Latviski tad tu esi ari vienaldzigs pret visu kas notiekas

     • Jānis Z

      Ko tu vispār vari spriest kā bija uz vietas, ja tu pats nebiji klāt (!?) Un kādas tiesības tad Tev spriest? Gvido vai tik tik neesi pats Artusa ādā ielīdis?
      Tā informācija ir domāta diviem lietuviešiem, kas latviski droši vien, ka nesaprot. Turklāt mūsu laikā tie, kas lido zin vismaz vienu svešvalodu (rus vai angļu). Es piemēram zinu trīs svešvalodas un man nav problēmu neko saprast. Vnk neuzskatu, ka informāciju,kas nav domāta latviešiem nav vajadzīga latviešu valodā.

     • gvido skrubis

      Jani es ari zinu ko runaju , pirms info skaneja svesvaloda vajadzeja latviski teikt ka info kas tulitas bus tiem kas lido tranzit zona , Airbaltic jaiemacas cienit Latviesus

     • Jānis Z

      Atkārtoju – IEMĀCIES vismaz LIETOT GARUMZĪMES, pirms ko pļūti par valodas cienīšanu. 😉

     • gvido skrubis

      Tavas dusmas pierada to ka esi neadekvata persona un ka nemaz nelidojiar so reisu un viss ir meli ko saki

     • Jānis Z

      Un Tu iemācies rakstīt vismaz ar garumzīmēm, ja jau cieni savu valodu. 😉

   • gvido skrubis

    Jani Z butu kaunejies par to ka piepusko visu ko, neticu nevienam tavam vardam, un kas tavs vards ir pret to ka Artussam ari ir liecinieki

    • Jānis Z

     Artusam vieta lidmašīnā bija kaut kur sākumā. Kols sēdēja vietā 18A un tavs trešais deputāts pa vidu! 😉

     • gvido skrubis

      Jani Z es sakuma skatijos video un es pec video izsecinaju ka Kols sedeja 18 a vieta ka sjuardesu sauca maija, , ja es to vareju uzinat no video tad zud ticamiba tam ka tu vispar lidoji ar so lidmasinu, un ka tu vareji ko ari izdomat un savus neapgazamo alibi tu saskatijies video, jo par to kur kols sedeja vareja redzet video un ari video Artuss uzrunaja sjuadi varda

 • Hahahah

  Air Baltic RIX-BRU-RIX sakot no 200 EUR
  Ryanair RIX-CRL-RIX sakot no 30 EUR + shatls uz un no biseli 28 EUR

 • Sandis Smelte

  AirBaltic reisos Krievu valoda ir tikai ziediņi!
  Paskaties ko reklamē pasažieriem bukletos! – starp Rīgas un citām Latvijas apskates vietām, nopietni tiek piedāvāta Pleskava, ar tās krāšņumiem un jaukumiem, it kā tā būtu kāda Latvijas pilsēta!!!!!!! Tātad, par ,,mūsu,, nodokļu naudu, vilina tūristus uz Krieviju!!!!! Kas tas par sviestu?????

 • gvido skrubis

  Janis Z nav lidojis viena lidmasina ar tiem trim deputatiem no Briseles uz Rigu, jo to info ko Janis Z stasta ir uzinams taja pasha Artussa video ja uzzmanigi skatas, un parejo kas nav taja video to jau var piedomat ja labi darbojas fantazija un iztele

  • Janis Z

   D!rst mazāk vajag Skrubi. Tas info ko es stāstīju nemaz nav video. Ej labāk paskrubini labāk sausiņu. Un vēlreiz atkārtoju iemācies rakstīt latviski pareizi izmantojot garumzīmes un pieturzīmes. 😉

   • gvido skrubis

    Pirms tu suti mani uz tualeti labak aizstaiga pats. Ir redzams video ka Rihards kols sez 18 A vieta jo ir redzams 18 numurs un pie loga sez, tas nozime 18 A vieta. Vel tas ka Artusa vieta ir prieksejas riindas ari ir redzams jo vins sakotneji sedeja sava vieta un tikai lidz izejai tris kreslu rindas un Artuss pats stuarti nosauca par Maiju..

 • Kaspars Ozolins

  Vai kādā no Eiropas savienības valstīm ir oficiālā valoda krievu? Kas tie par reglamentiem runāt valodās, kas tiek lietotas trešajās valstīs, nevis ES valodas ES pilsoņiem. Pat Tērvetes dabas parkā darbinieki pieprot lietuviešu valodu, jo no Lietuvas liels pulks apmeklētāju!