VeA – komunistu kalve?

“Suņu būdā” Gita Rēvalde- Ventspils Augstskolas rektore, Asociētā Profesore. Ministru kabineta iecelta amatpersona.
Tad nu tagad sanāk tā: provinces pilsētā pie jūras, kuru pārvalda priekšsēdētājs, kurš tiesiski ir atstādināts no amata, kuram ir Padomju laikā iegūts 5 gadu diploms ekonomikā ir sadomājies, ka var pārvaldīt arī Valsts augstskolu. Ir iecelts nozares kurators no tās pašas provinces pilsētas domes- tāds Vītoliņš, kuram ir Padomju laika inženiera diploms.
Tad nu viņi ir izdomājuši, ka drīkst noteikt kas kuram ko maksās, ko finansēs, ko drīkst un ko nedrīkst.
Ir pat tiešais telefons ar kādu augstskolas profesoru.
Nav jau tā, ka viņiem tur iet ļoti viegli- ceļā Piejūra- Vācija- Indija ir pazudis viens augstskolas uzbūvētais satelīts. Kā tagad fotografēt kuģus virs Baltijas jūras vairs neviens nesaprot. Bet bēda nav pārāk liela- naudas plūsma neapstājas!  Ka tik ne tā Rēvalde!- viņa visur grib jaukties un maisīties.
Viss ir kā komunistu laikos: gribi amatu- esi īstajā partijā; visu vada ar draudiem un iebiedēšanas metodēm. Vecā čekistu skola darbojas!
Tikai skumji, ka studenti klusē. Vai viņu garu iemidzina dzīve kā “multenē”-  ar krāsainām govīm, perfekto mauriņu un puķu zaķiem? Vai arī tā ir čekas skola- radīt cilvēkiem Leiputrijas ilūziju, tad tā aizsegā var darīt visus, pat viszemiskākos un ļaunākos darbus.

 
Skaties un studē.
Suņu Būda. Vau.

https://www.youtube.com/watch?v=853yCXpFAl0

 • Linda

  Artus, vai Tu tiešām gribi zināt, kas ar mani kā VeA studenti notiek? Labi, pastāstīšu īsumā. Kaut kā dziļi pie kājas, ko tas Lembis tur savā būdā dara un ko tā Rēvalde tur savā kambarī sēdēja un darīja, bet ir ārkārtīgi nepatīkami, ja līdzekļus novirza visādiem satelītiem, no kuriem praktiska labuma nav nekāda, kā vien ierakstīt savā mājaslapā un palielīties, bet tādas vienkāršas lietas kā, piemēram, nomainīt žalūzijas, kas jau gadiem ir salūzušas, vai, pasarg Dies, tulkiem (starp citu, tikai šīs fakultātes dēļ vispār VeA dibināja!) nopirkt jaunu mutiskās tulkošanas ekipējumu gan ir pārāk daudz prasīts un tam, lūk, naudas vienmēr it kā nepietiek. Kaut kā nepatīkami, ja rektors studentu vajadzības ignorē un tikai dzīvojas sava kabineta četrās sienās, un skaita naudu.

  • Valters Grigāns

   Es kā bijušais tulkošanas fakultātes students gan pateikšu, ka man netraucēja ne žalūzijas, ne aparatūra, bet ļoti šobrīd traucē augstskolas studentu neprofesionalitāte, ko gan ar naudu nenopirksi diemžēl. Es esmu par satelītiem un tehnoloģiju attīstību.

  • woof

   Kā TSF absolvente varu teikt, ka Rēvaldes piecgades plānā par tulkiem nebija neviena paša vārda. Padomājiet, cilvēki. Jā, Rēvalde taisa sadarbību ar ārzemēm, cepums par to, bet manai fakultātei viņa absolūti neko labu nav izdarījusi. Augstskola ir brīnišķīga, labākā tulkošanas Studiju fakultāte valstī. Žēl, ka tas tiek nolaists Rēvaldes dēļ.
   Tiem, kuri vaino Lembergu – jūs acīm redzot nezināt, kas notiek augstskolas iekšienē. Viņu atlaida, jo nespēja saprasties ar personālu. Atlaišanas iemeslam nav nekāda sakara ar naudu.

   • johans

    Tulki var neraudāt, nekāds lielais labums arī IT fakultātes studentiem no viņas nebija, godīgi sakot, viņas atlaišana bija IT fakultātes studentu sapnis!

    • gaida

     haha. Aivara trollis

     • gunta koks

      Irbene bija paša Aivara un Kristīnes projekts – Rēvaldei jau viņu tikai uzgrūda, viņa izvilka šo projektu par spīti zaglēniem visapkārt

    • woof

     (lasīt ironiskā tonī) Bet kā, Rēvalde tak zinātnē investēja, Irbene un tā. Vai tad tas viss netiek darīts IT fakultātei?

     • johans

      Irbene nekādu labumu IT fakultātei nedeva, Irbene nesa kautkādu labumu tikai Augstskolas pētniekiem, kas strādā arī Irbenē

   • gunta koks

    Kāpēc jāmelo? Vairākkārtīgi tulku dekāns tika virzīts uz jauniem mērķiem.

  • gaida

   Satelītu jau nevirza Rēvalde. Satelītu virzīja Dana Reiziece un Vucins

  • gunta koks

   Satelītu projektu iesāka Dana Reizniece kopā ar Vītoliņu. Pati detalizēti izpētīju – skat. manu rakstu Ir

 • Jānis Sūniņš

  Tu tiešām domā, ka varēsi uzsliet KPV telti prominādē pilsētas svētku laikā? cepuri nost, ja tas izdosies, bet tad visdrīzāk arī kulturas centra direktore lidos!

 • Talismanis

  Welcome to USSR. Communism best practices at its finest.

  • johans

   Jūs laikam, cienījamais cilvēks, dzirdējāt tikai atslēgas vārdus?

 • Valda

  Kurā mirklī šajā sarunā no rektores puses izpaužas lojalitāte pret VeA? Lai arī kas nenotiktu “aizkulisēs”, tomēr lojalitātei būtu jāizskan. Piemēram, kaut mazliet izcelt studentus un augstskolas sasniegumus. Vien tik bieži atskan vārdi: “iespējams, varbūt, labs jautājums utt.”

 • Nekā personīga

  Mja Artuss ! Pats nejūti ka brauc auzās? Ir aicinajums VeA studentiem uztaisīt video par kādiem nopelniem šī blondīne saņem savu algu.
  IQ 9-cik tas ir tā kā šimpandzei ?

  • gvido skrubis

   ne jau raidijums viss par Revaldi, bet par Aivara darbibam , Ventspili, Raidijums parada to ka Lembergs ka apsudzeta amatpersona vada domi un ari augstskolu, Revalde nebuss Artuss partija un Viņa pati ir divkosiga un lidz galam neko nestasta… Artuss pats visu to saprot, Kautko parmest Artussam butu nevieta..

   • Nekā personīga

    Raidījums parāda, ka Artus atbalsta cilvēku, kas kas nejēdz vadīt augstskolu ar tai piešķirtajiem līdzekļiem.
    Ja jau tā gribās sabraukt kādam augumā, tad varbūt sāksim ar Vairu, kas tika ievēlēta prezidentes amatā neesot pilsone ?

    • gvido skrubis

     Nekā peronīga Raidijuma mērķis bija parādīt tikai to kāds ir Aivars Lembergs, un kas notiek Ventspili un arī Ventspils augstskola, jo lai kā arī butu situacijas un lai ari ka no malas izskatas KPV un Artuss Kaimiņš nav paudis lielu atbalstu Gitai Revaldei, Jo Gita Revalde neko daudz nestāsta un un daudzas lietas Artussam nakas burtiski vairākas reizes prasit, Un ir redzams ari tas ka viņa ir neizlemiga, jo ja viņa tiešam būtu ar raksturu viņa pamestu ventspili un ari zaļzemnieku partiju, …. Artuss Kaimiņš par Gitu Rēvaldi uztaisījua sižetu tikai tāpēc ka lai parādītu to ka Lembergs nedrīkst noteikt to kas Augstskola jaatlaiž ,, Lembergs Ventspili nav noteicējs!

     • Nekā peronīga

      Gvido diemžēl vismaz pagaidām Lembergs ir noteicējs jo Valsts nespēj par to parūpēties. Tas fakts ka Tev un Artusam gribētos savādāk arī ir skaidrs tikai tad jūs varētu pirms kādu kritizēt palīdzēt ar finansējumu un tad teikt kam ir kādas tiesības ko atlais.
      Gudri runāt un kaut ko reāli darit ir dažādas lietas.
      Cik lielu finansējumu valsts ir piešķīrusi VeA ?

     • gunta koks

      Valsts ir piešķīrusi daudzkārt lielāku finansējumu VeA, pie tam domes finansējums vismaz puse atnāk atapakaļ pašai domei!!!!

    • gaida

     Beidziet apmelot to Rēvaldi. Viņa izdarīja ļoti daudz. Mēģināja ieviest kārtību. Vecie sabloķējās.

    • gunta koks

     nevajag muldēt! Rēvalde bija pirmā rektore, kas sakārtoja augstskolu, diemžēl vecie lemberga stipendiāti sabloķējās un izpildīja lemberga sievas pavēles, noēst Rēvaldi, jo viņa nedeva “otkatus”, piemēram, izraka par satelītu, cik naudas nozagts

   • gunta koks

    Visi baidās no aivara un viņa sievas. Rēvalde jau tā pārāk drosmīga

  • gunta koks

   Piemēram par to, ka sakārtoja augstskolu, viesiem sapirka jaunus datorus, nodrošināja algas pielikumu, medicīnas apdrošināšanu, papildus snieguma finansējumu un to visu bez domes atbalsta! Viņa reāli nogrieza visus kreisos līgumus un otkatus – līdz ar to visam naudas bija gana. VeA budžets par 1,5 miljoni lielāks

  • gunta koks

   Nevis 9, bet 99%.Fizikas doktore ar sarkano diplomu

 • Zane

  Kāpēc tad Rēvaldei netika uzprasīts nekas par Ratnieku? Tāpat kā iepriekš piebalsoja Domes pārstāvjiem, tā tagad piebalso Artusam. Izskatās, ka meklē tikai izdevīgās frontes.

  • gaida

   Kas vainas Ratniekam?

   • johans

    Augstākās izglītības iestādes vadīšanā nedrīkst piedalīties cilvēks, kas vēl joprojām ir studenta prātā. Un pēc pēc iepriekšējās pieredzes, Artusam visnotaļ vajadzēja pajautāt vismaz 3 jautājumus, kā Rēvaldes labā roka, nokļuva tādā amatā.

    • gunta koks

     Rēvaldes komanda sastāv no cilvēkiem ar ļoti labu izglītību – piemēram zinātņu prorektors, kas ieguvis diplomu pasaules top augstskolā Masačūstetsā un Marina Mekša – ilggadīga IZM darbiniece, liekākā speciāliste augstskolu finansēšānā, Ratnieks – ar lielu pieredzi vadībā – 3x bijis visas Latvijas studentu līderis

  • gunta koks

   Ratnieks tikai iegansts

 • svteevs

  Vispār Rēvalde atzina, ka zināmā mērā bija spiesta iestāties ZZS tikai tāpēc, lai iegūtu rektores amatu. Nožēlojami! KNAB būtu jāuzdod pāris jautājumu.

  Man Rēvalde neatstāja nopietnas personas iespaidu. Ļoti virspusēja un politisko, kultūras un izglītības procesu nezinoša. Pāri visam viņai spiežas cauri divkosīgums

  Artuss reiz LTV Rīta panorāmā teica, ka partija nebalstīsies uz skaļiem vārdiem un t.s. lokomotīvēm. Diemžēl esmu vīlies. Šī intervija apliecina pretējo. Tiek meklētas lokomotīves, pārbēdzēji un “izglītoti” cilvēki.

  Izglītība un kompetence nenoliedzami ir svarīgs faktors, lai veiksmīgi organizētu partijas un valsts darbu, taču, ņemot vērā to, ka mūsu izglītības sistēma nav reālu izglītību dodoša (ar atsevišķiem izņēmumiem), svarīgākais tomēr ir personas godīgums un vēlme pašam attīstīties.

  Artuss pats ne tuvu netuvinās zinātnes gurum.

  • gvido skrubis

   svteevs ne jau raidijums viss par Revaldi, bet par Aivara darbibam , Ventspili, Raidijums parada to ka Lembergs ka apsudzeta amatpersona vada domi un ari augstskolu, Revalde nebuss Artuss partija un Viņa pati ir divkosiga un lidz galam neko nestasta… Artuss pats visu to saprot, Kautko parmest Artussam butu nevieta..

 • Studente

  No vilka bēgdams, lācim ķetnās ieskriesi. Rēvalde un Lembergs vienā maisā liekami. Rektorei vien viņas inde un divdomība nāk “bonusā”.

 • johans

  Artus, es ceru, ka tu lasi, komentārus šeit, savā video blogā, gan arī zem šī video iekš youtube, jo lielākā daļa Ventspils Augstskolas studentu šo video skatījās jau uzreiz kā tas tika augšupielādēts, staigājot pa VeA kopmītnēm to vien kā tikai tavu raidījumu varēja aiz visām kopmītņu durvīm dzirdēt – tā pat arī to kā studenti paši pauda sašutumu par šo video. Studenti ir tā Latvijas daļa, kas piekrita tavam viedoklim (Līdz šim video). Bet ar šo video tu iespējams vari zaudēt lielu daļu VeA balstiesīgo uzticību. Es ceru, ka tu apzinies ka Rēvalde ir liekama vienā maisā ar Lemberga kungu.
  Jā, studenti ir pateicīgi par Ventspils domes atbalstu augstskolai. Rēvalde piesaistīja Eiropas līdzekļus Augstskolai (vismaz baumu līmenī šāda informācija plūst). Bet studenti nav nostājušies nekādā Lemberga pusē, studenti vienkārši necieta Rēvaldi, ikvisur kur viņa ir bijusi, par viņu runās sliktu, viņa tāpat kā visi mahinisti ielika sev izdevīgus cilvēkus no Rīgas VeA amotos. Studenti uzskata ka viņa nav pelnījusi ilgāk atrasties savā (nu jau cerams bijušajā) amatā. Arī viņas šim esošie atbalstītāji apzinās, ka viņa nav atbilstošais cilvēks amatam.

  • johans

   Meklējot sabiedrotu un iemeslu iekost Lembergam, tu tikai zaudēji domubiedrus.

   • gaida

    taisni otrādi, vinnēji

    • johans

     Tad laikam, jūs esat viens no tiem, kuriem Rēvalde iedevusi pilnīgi nevajadzīgu amatu, par pilnīgi neadekvāti augstu samaksu?

  • johans

   Rēvalde iegādāja datorus? Kam? Tā te tiek izmantota, kā butaforija.

   • gaida

    Visiem darbiniekiem. Nezināji?

 • Pēteris Rūcis

  Artus, uzmanīgi ar šo jautājumu. Es ierosinātu Tev aprunāties ar VeA pasniedzējiem un studentiem.

  • Artūrs

   Nevar nepiekrist. Artus tu apskati tikai viena cilvēka viedokli, kura dēļ vispār ir izvērtusies šī nepatīkamā situācija. Tā vietā būtu daudz labāk noskaidrot pasniedzēju, studentu domas. Kā arī man ir ļoti nepatīkami klausīties, ka Lembergs tiek uztaisīts par vaininieku. Es neesmu redzējis nevienu citu cilvēku, kurš tik ļoti ir par savas pilsētas, augstskolas attīstību un ir gatavs atlaist tos, kuru mērķis nav tik patriotisks.

   Starpcitu naudu Ventspils dod augstskolai, lai būtu vairāk pretendenti pret katru amata vieta, kas gala rezultātā augstskolai nodrošina labākus pasniedzējus.

 • Rūdolfs

  Lai arī ir grūti spriest par Rēvaldes, Lemberga, VeA un Ventspils domes savstarpējām attiecībām, viens ko te varētu pajautāt – vai princips “mani atlaidīsiet -> es jūs visus uzspridzināšu” patiešām atbilst VeA interesēm? Negatīvs PR jau ir aizgājis. Taču papildus tam – ja jau VeA Satversmes sapulce, kas pēc visa spriežot ir 30 cilvēku sastāvā pārliecinoši nobalsoja par atstādinšānu, savukārt Rēvaldes kundze sanāk ka iestājas par to, ka viņu atlaida Venstspils dome un/vai viss pasākums bija prettiesisks, tad kas īsti sanāk? Ja atlaida dome – sanāk tā, ka paliekot Rēvaldei, nākas atlaist VeA satversmes sapulci. Ja prettiesisks – ok, lēmums atcelts, bet vai Rēvaldes kundze patiešām redz lielu perspektīvu strādāt tālāk, zinot šī it kā neleģitīmā balsojuma rezultātu de facto, kā VeA būs attīstīties? Vienādojums protams komplicēts, bet to noīsinot, šķiet, ka ne vienā ne otrā gadījumā Rēvaldes kundze plusos nepaliek. Nu un jā – starp citu, VeA un tās interesēm tomēr vajadzētu būt priekšplānā..

 • johans

  Jūs laikam, cienījamie cilvēki, dzirdējāt tikai atslēgas vārdus “Lembergs”, “PSSR” un “slikts”? Lielākā daļa Ventpils zin, ka Lemberga kungs ar saviem padotajiem kontrolē visu Ventspilī un Ventspils Augstskolā notiekošo. Tā pat arī visi zin, ka visticamāk kautkas nav tur tīrs. BET, Augstskolā notiekošais ir tēma, kas aizskar Augstskolas studentus un darbiniekus, tāpēc ir ļoti aizskaroši, ka tiek izmantots šis iemesls, lai uzbruktu Lembergam, jo, lai arī kādu shēmu dome nebūtu ierīkojusi VeA, šādai rektorei tur nekad nebija vietas, jo viņa nepatika nevienam!

 • Jānis Sliece

  Man pašam bija vēlme iestāties Tavā partijā. Man patīk Tava aktivitāte, atklātība un vārdu tiešums. Tas pavisam noteikti ir pareizais virziens un veids. Bet tieši šis raidījums manī galīgi nevieš pārliecību, jo es esmu bijis blakus visiem šiem notikumiem. Artuss, nelien tur kur Tev nav jālien. Šajā sarunā vienpusējs, neobjektīvs viedoklis tika pausts uz kura bāzes, Tu savai mērķauditorijai gribi radīt nostāju par kaut kādiem politiskiem procesiem. Notikumiem saistībā ar Ventspils Augstskolu nav nekāda sakara ar politiku. Mēdījos izskanējusī informācija notikumus nepamatoti politizē, līdzīgi kā to dari šobrīd Tu. Tas nav nekāds jājamzirdziņš. Tas, kur vēl virzība, manuprāt, ir nepareizā virzienā ir sadarbības partneru izvēlē. Tie cilvēki, kas tur filmē Lembergu un raksta tās avīzes par to, cik viņš ir slikts, paši ne pa matu nav labāki. Viņiem vienkārši ir savas personīgās intereses. Saproti par ko es runāju. Tas ir arī tas pats, ka G.Rēvalde iegūst finansējumu no Ventbunkera. Darbības mērķis pavisam noteikti nav atbalsts studentiem. Iesaku nepieslieties nevienai pusei – abas vienādas.
  Runājot par konkrēto problēmu. Es šogad absolvēju VeA. Līdz ar to man ir bijusi iespēja būt studentam laikā, kad bija iepriekšējais rektors J. Eglītis. Man ir bijusi iespēja salīdzināt šo divu rektoru darbību un viņu kopējo attieksmi pret studentiem, augstskolu un akadēmisko vidi kopumā. Esmu vairākkārt ticies ar rektori, uzklausījis viņu un sākumā pat ar cerību, ka virzība būs pozitīvā virzienā. Tomēr viņa ir īsta vilšanās. J.Eglītis bija pretimnākošs, studentos ieinteresēts. Tajā laikā augstskolas struktūra kopumā šķita daudz maz sakārtota. Viņš vienmēr bija gatavs palīdzēt un rast risinājumus problēmām. Vienmēr sveicināja studentus, nebija ne grama no augstprātības. Rēvalde ir pretstats. Vienkāršas personības iezīmes kā augstprātība ir jūtama un redzama katrā darbībā, nevēlēšanās atzīt kļūdas, paškritikas neesamība, ja kaut kas ir nogājis greizi, tad pavisam ir vainīgs kāds cits, nespēja uzņemties atbildību, intrigu radīšana, vēlme atbrīvoties no pasniedzējiem un darbiniekiem viņus pašus par to neinformējot, beigās tas jau aizgāja līdz tam, ka ar izteikti represīvām metodēm viņa centās atbrīvoties no darbiniekiem, kuri viņai šķita neērti, nu vēl ļoti nesen tas tika realizēts. Viņas rīcība ir izteikti amorāla. Viņa cenšas noturēties VeA par katru cenu, neatbildot uz jautājumiem pēc būtības, bet vienkārši visu saucot par pretlikumīgu. Satversmes sapulces sasaukuma laikā, viņai bija iespēja normālās debatēs atspēkot visu kritiku, kas pret viņu tika vērsta, bet viņa vienkārši aizbēga, jo nav jau reālu argumentu. No audita rezultātiem ir jūtamas bailes. Ir vesela virkne argumentu, kādēļ konkrētā persona nav pilnībā atbilstoša pildīt konkrētos pienākumus. Noteikti pirms raidījuma vajadzēja kontaktēties ar VeA personālu, viņi šīs lietas varētu izstāstīt sīkāk. Viens maz piemērs ir tas, ka rektore savā laikā vienkārši visos amatos centās ievietot savus cilvēkus. Lielākajā VeA fakultātē 2,5 gadu laikā ir bijuši 5 dekāna p.i. Pirmais vienkārši nerādījās skolā, neatbildēja uz nevienu studenta jautājumu, paralēli strādāja administratīvā amatā citā Latvijas augstskolā. Otrā ieradās un pasniedzējiem aiz muguras studentu vidē centās veicināt negatīvu attieksmi pret VeA pieredzējušiem pasniedzējiem, lai tādā veidā no tiem atbrīvotos, jo tie bija pietiekoši neērti, tādēļ ka intensīvi ziņoja dažādām institūcijām par viņas pretlikumīgajām darbībām. Arī es personīgi vērsos domē, lai stāstītu par nepilnībām augstskolā, līdz ar to visas šīs darbības atbrīvoties no viņas vērtēju tikai un vienīgi ar pozitīvu zīmi. Brīdī, kad viņa centās meklēt atbalstu Lemberga pretiniekos, kas šajā gadījumā bija vietējie uzņēmumi, šo uzņēmumu darbinieki atzina viņas darbības par neprofesionālām. Pats esmu runājis ar šiem cilvēkiem. Raidījumā tika minētas reformas, varu pateikt to, ka nekādas pozitīvas reformas augstskolā nav notikušas un ja arī kaut kādas ir, tad tas noteikti nav viņas nopelns. Kad parasti runa ir par kaut kādām nepilnībām, tad vienmēr vainīga un atbildīga ir kāda cita augstskolas struktūra, bet ja ir kaut kas pozitīvs, tad tas parasti ir viņas nopelns. Tas tā īsumā. Iesaku palasīt, ko raksta VeA mācībspēks Ieva Vizule, tur daudz lietas tiek iztirzātas nedaudz sīkāk.

 • ir ko macities
 • Deja vu