Zili-zaļais Lembergs

Zili-zaļais Lembergs

Pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās, deviņdesmito sākumā Ventspilī notika plašas protesta akcijas pret katastrofālo ekoloģisko situāciju pilsētā. Iedzīvotāji, Vides aizsardzības kluba un Latvijas Tautas frontes aktīvistu vadīti, iebilda pret toreiz Maskavas pārvaldīto ostas uzņēmumu ekoloģiju un cilvēku veselību apdraudošo darbību, pret varas pasniegto nepareizo, melīgo ekoloģiskās situācijas novērtējumu.
Toreiz izdevās apstādināt padomju varas uzsāktos ventspilnieku indēšanas un pilsētvides degradēšanas procesus. Protestu rezultātā tika apstādināta metanolrūpnīcas būvniecība, ostas uzņēmumi bija spiesti pārskatīt tehnoloģijas.
Par katastrofālo ekoloģiju viens no atbildīgajiem padomju varas pārstāvjiem tai laikā, manuprāt, bija Aivars Lembergs, kurš kā komunistiskās partijas biedrs un partijas ideoloģiskais darbinieks 1988.gadā pirmo reizi tika ievēlēts par Ventspils pilsētas tautas deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāju. Ekoloģisko situāciju un varu Lembergs iespējams izmantoja, lai atņemtu tautai tai pienākošos Ventspils ostas uzņēmumu miljardus. Pēc tam, kad Lembergs iespējams prettiesiski bija panācis pilnīgu kontroli Ventspils pilsētā un ostā, Lembergam ekoloģija vairs nelikās saistoša.
Iepriekš jau stāstīju, kā, manuprāt, Lembergs noorganizēja ventspilnieku indēšanu ar VENTSPILS ZIVJU KONSERVU KOMBINĀTA radītajiem kancerogēno dūmu izmešiem.
Šoreiz pastāstīšu, kā mūsu valsts vadītāji un Ventspils deputāti, izdabājot Lembergam, iespējams cenšas izzāģēt pilsētas mežus, lai būvētu tur kādam nezināmam ofšoram piederošu naftas produktu pārstrādes rūpnīcu. Veids, kā tas tiek darīts, atgādina Lembergam iespējams labi zināmos Komunistiskās partijas paņēmienus. Arī šodien, tāpat kā padomju laikā, tautai tiek melots, tā tiek “barota” ar melīgiem ekoloģiskās situācijas novērtējumiem, speciālistu atzinumiem.
Jāsecina, ka toreiz komunisti neuzdrošinājās naftas pārstrādes rūpnīcu celt Lemberga nolūkotajā vietā – pilsētas mežā. Tā tika celta (protestu rezultātā rūpnīca netika uzbūvēta) Maurciema teritorijā.
Toreiz sabiedrībai izdevās apstādināt komunistus.
Vai izdosies šodien?
Šodien situācija ir daudz sarežģītāka. Divdesmit piecu gadu laikā Lembergs, par valstij iespējams izkrāptajiem miljardiem, manuprāt, ir nopircis gandrīz visus vadošos politiķus, ierēdņus, medijus un vides aizsardzības pārstāvjus.

Kopā ar sižetu publicēju degradācijai pakļautā meža un topošās rūpnīcas vietas shematiskās kartes.

mežu sižeta-apraksts-2015.-īsts-sh 1

mežu sižeta-apraksts-2015.-īsts-sh 2

 • Janis Zilinskis

  Nu gan jau šī naftas pārstrādes rūpnīca nesīs arī ieguvumus!!! Nodokļi!!! Darba spēks!!!

  • Dagnis

   2000 pamatkapitāls firmai, kā ar tādu var uzcelt rūpnīcu? Kur ir drošība? Kur investors satiekas aci pret aci? Nodokļu atvieglojumi.
   Nepareizā vietā tiek celta rūpnīca, nepareizie cilvēki to ceļ, ofšors vēl.
   Tas ir apmēram tā valsts man uzceļ rūpnīcu ar nodokļu maksātāju naudu un peļņa ir man un pietam iznīcinot Latvijas dabu, ekosistēmu.

 • Andris Jeziks

  Ar pliku muldēšanu nekas te nekustēs!
  Atceries, Lembergam ir bieza āda un viņš nav dumjš!
  Vienīgais ko vēl vari panākt…. sakūdīt tautu pret viņu.
  Nezinu vai daudz tas ko dos!
  Kā jau tu minēji, visi ir nopirkti.
  āmen!

 • Elvis Bernhards

  nav nekādu varianti, Lembis grib visu! 😀

 • Animal Pedigre

  Malacis, un Malacis Artuss kad iekustinaja sos Latvijai LOJALOS Politikus.

 • viens kartigs latvietis

  mes katrs gribam dzivot bagati, katrs mekle sev ka pelnit savu bagatibu, bet viens ir viens tev to daudzi nepiedos kad tu atnem visu cilvekam un atmet drupatas… latviesi sak attapties, kas notiek un ari kamdel daudziem jaizbrauc!!!! driz buus jautri ticiet man!!!! galvenais letin ejam ar paceltu galvu!!!!

 • Yuris Kovalenko

  Malacis Landmani!

 • Gints no paarvents

  1300 iedziivotaaj pret 40.000…ja paareejie grib..tad neko dariit..Landmans peln leet popularitaat..

  • Edgars Brivgars

   Nezinu ko šamais pelna,bet ,ja neko nebūvēsim ,tad lv dzīvos tikkai zvēri mežos!

 • Edgars Brivgars

  Tev koku par maz??? Aizbrauc uz ārzemēm,mēs esam zaļi ,jo zaļi! Lai būvē,lai ir fabrikas,lai ir darbs!

 • K

  BIOTOPI IR TIE KADELJ MES VEL DZIVOJAM UN MUMS IR KO ELPOT! KAUNSKAUNSKAUNS